"Dinlenmeye ihtiyacım var"

"Dinlenmeye ihtiyacım var"
Cuma 04.01.2013 11:25

Azerbaycan Grekoromen Güreş Milli Takımı'nı 1 yıldır çalıştıran teknik direktör Salih Bora, yalnız yaşamaya alışamadığı için Türkiye'ye döndü.

Salih Bora, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Azerbaycan Güreş Federasyonu ile yaptığı 1 yıllık sözleşmenin sona erdiğini ve tekrar uzatmak istemediğini söyledi. Azerbaycan'a gitmeden önce Türk Milli Takımı'nda teknik direktör olarak görev yaptığını anımsatan Bora, ''Ailemden ayrı bekar hayatı hiç yaşamamıştım. Bir sene Azerbaycan'da yaşamak zor geldi, alışamadım ve döndüm'' dedi.

Azerbaycan'a birlikte gittikleri Muttalip Yerlikaya'nın da geri döndüğünü belirten Bora, Şaban Donat'ın ise Azerbaycan Genç Milli Güreş Takımı ile anlaştığını ifade etti.

Azerbaycan Milli Takımı ile başarılı bir yıl geçirdiklerini anlatan Bora, şöyle konuştu:
''Bizim orada görev yaptığımız süre içinde Azerbaycan, Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde 3'üncü oldu. Olimpiyatlarda da 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Hedef olarak olimpiyatları seçmiştik. Azerbaycan, Londra Olimpiyatları'nda güreşte büyük patlama yaşadı, özellikle de serbest güreşte... 2 altın madalya kazandılar. Toplam 10 madalyanın 7'sini güreşten kazandı. Güreş, şimdi Azerbaycan'ın 1 numaralı popüler sporu. Bizim de 1 gümüş ve 1 bronz madalyamız da tabii ki büyük bir başarı.''

''Dinlenmeye ihtiyacım var''
Salih Bora, Türk Milli Takımı'ndan veya bir kulüpten teklif almadığını söyledi. 37 yıldır çalıştırdığı Demir Spor Kulübü'nden de emekli olduğunu belirten Bora, ''Şu anda dinleniyorum. Sadece bedenen değil, zihnen de yoruldum bu işlerden. Biraz dinlenme ihtiyacı hissettim ve kenarda bekliyorum'' dedi.

Bora, güreşten uzak kalmasının mümkün olamayacağını belirterek, ''Her zaman Türk güreşine hizmet etmek isterim'' diye konuştu.
Etiketler Spor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN