Web Sürümüne Geç

Güreşte şok!

Güreşte şok!
Çarşamba 13.02.2013
Uluslararası Olimpiyat Komitesi İcra Kurulu, güreşi 2020 Olimpiyatları'ndan çıkarttı. İstanbul'un aday olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları'nda ise güreş yer almayacak. Kurulun toplantısında tekvando ve modern pentatlonun oyunlardan çıkartılması bekleniyordu. Ancak karar güreşten yana kullanıldı. FILA Asbaşkanı eski güreşçi Ahmet Ayık ise "Yakında IOC Başkanı değişecek. Güreşin çıkması mümkün değil" şeklinde konuştu.

FILA: HATALI KARAR
Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA), güreşin, 2020 Olimpiyatları programındaki temel spor dalları arasından çıkarılmasının ardından, ''FILA, antik ve modern olimpiyatların kurucu sporlarından biri hakkında böylesine hatalı bir karar veren IOC İcra Kurulu ve IOC üyelerini, ikna etmek için gerekli tüm tedbirleri alacaktır'' açıklamasını yaptı. Bildiride ayrıca FILA üyesi 180 ülkenin çoğunda güreşin milli spor kabul edildiğine de değinildi.

3 NEDEN YAKTI
IOC, popülaritesinin azaldığını iddia ettiği güreşin; doping konusunda güvenilir olmamasını, gelişme yönünde bekleneni verememesini ve ödemeler konusunda kendilerine bağımlı olmasını gerekçe gösterdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN