Kırkpınar’da final zamanı

Kırkpınar’da final zamanı
Pazar 24.07.2016

Recep Kara, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, İsmail Koç, Salih Erinç, Serhat Balcı, Mehmet Yeşil Yeşil ve Şaban Yılmaz altın kemer için meydana çıkacak

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık çeyrek final müsabakaları bugün yapılacak. Dünkü 3. tur mücadelelerinde 2007 ve 2008'in başpehlivanı Recep Kara, rakibi Ali Gökçen'i 25 dakikada yenerek çeyrek finale yükseldi. Geçen yılın başpehlivanı Antalyalı Orhan Okulu da rakibi Nedim Gürel'i normal sürede yenerek tur atladı. 2013'te başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban ise rakibi Salih Erinç'e puanlama bölümünde yenildi. Recep Kara, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, İsmail Koç, Salih Erinç, Serhat Balcı, Mehmet Yeşil Yeşil ve Şaban Yılmaz altın kemer için mücadele edecek. Başpehlivanlık final güreşi 18.00'de başlayacak. Ayrıca, güreşler için 209 basın mensubu, 53 yabancı basın ve 109 fotoğrafçı olmak üzere 371 kişi akredite yaptırdı.


GÜREŞ KAVGAYI ANDIRDI!
Şaban Yılmaz ve Hamza Köseoğlu'nun güreşi ise sert elenseler nedeniyle adeta kavgayı andırdı. Elense sesleri tribünlerden de duyulurken, Hamza Köseoğlu, zaman zaman kule hakemlerine itiraz etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN