Göğsümüzü siper ederiz

Göğsümüzü siper ederiz
Salı 26.07.2016

Kırkpınar’da tarih yazan Recep Kara, zaferini 15 Temmuz’daki hain girişimde yaşamını yitiren şehitlerimize armağan etti. Kara “Devletin emrindeyiz” dedi

Türk sporunun tarihi organizasyonu olan 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Mehmet Yeşil Yeşil'i yenerek 'başpehlivanlık' unvanını kazanan Recep Kara, zaferini FETÖ'cü darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitlerimize adadı. Kara "Hainler başarılı olamadı. Allah vatanımızı korudu. Şair, "Cihad meydanlarını pehlivansız bırakma ya Rabbi" diyor. Biz Er Meydanı'nın yiğitleri, pehlivanları olarak çayırda kıran kırana güreşler yaparız, cenk ederiz ama iş başa düştüğü zaman Allah'ın izniyle devletimizi milletimizi korumak adına o tankın, topun karşısına hiç gözümüzü kırpmadan, göğsümüzü siper ederiz. Bu da böyle biline" ifadelerini kullandı.

'Ruhları şad olsun'
Recep Kara, 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyup sokaklara dökülen halkın tarih yazdığını belirtti. Kara "Kırkpınar'da kazandığım kemeri 15 Temmuz'da darbeye direnen, göğsünü siper eden, şehit olan vatandaşlarımıza, polislerimize ve askerlerimize adıyorum. Onlara hediye ediyorum. Yaşamını yitirenlerin ruhları şad olsun. Devletimizin emrindeyiz" diye konuştu.
Etiketler Recep Kara
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN