Web Sürümüne Geç

  Rıza Kayaalp'ten 7. Avrupa şampiyonluğu

  Rıza Kayaalp'ten 7. Avrupa şampiyonluğu
  06 Mayıs 2017, Cumartesi Güncelleme: 23:16

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp, altın madalyanın sahibi oldu. Milli güreşçi, üst üste 6'ncı, toplamda ise 7. kez Avrupa şampiyonu oldu. Milli güreşçi, üst üste 6'ncı, toplamda ise 7. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı

  Sırbistan'ın Novi Sad kentinde düzenlenen şampiyonanın 5. gününde milli güreşçi, grekoromen stil 130 kilo finalinde Macar Balint Lam ile karşılaştı.

  2016 Rio Olimpiyatları'nda ikinci olan Rıza, gençler dünya şampiyonu Lam karşısında zorlansa da Avrupa'da zirveyi yine kimseye bırakmadı.

  Rıza, Spens Salonu'nda yapılan günün son müsabakasında ilk periyodu 1-0 geride kapattı. Uzun boy avantajını iyi kullanan Macar Lam önünde 3-0 geriye düşen milli güreşçi, rakibini 3 kez minderin dışına atarak, 3 puan aldı ve skoru 3-3'e getirdi.

  Müsabakanın son bölümünde bir puan daha kazanan Türk sporcu, minderden 4-3 galip ayrıldı ve üst üste 6'ncı, toplamda ise 7. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

  Rıza Kayaalp, ilk maçında Slovak Tamas Soos'u 1 dakika 35 saniyede 8-0 teknik üstünlükle yenmişti. Çeyrek finalde Gürcü Levan Arabuli'yi 3-1'le geçen Türk güreşçi, yarı finalde de Alman Christian John'u tuş etmişti.

  Rıza'nın altın madalya kazandığı 130 kiloda bronz madalyalar ise Gürcü Levan Arabuli ve Rus Vitalii Shchur'a gitti.

  Türkiye, beşinci gün sonunda 5 altın ve 2 bronz madalyaya ulaştı. Şampiyonanın son gününde grekoromen stilde 71 kiloda Murat Dağ, 75 kiloda Emrah Kuş, 80 kiloda Aslan Atem ve 85 kiloda Metehan Başar mindere çıkacak.

  98 KİLODA ALTIN MADALYA BALDAUF'UN
  Türk güreşçi Cenk İldem'in ilk maçında elendiği grekoromen stil 98 kiloda madalyalar sahiplerini buldu.

  Bu kiloda altın madalyayı Norveçli Felix Baldauf kazanırken, Belaruslu Aliaksandr Hrabovik gümüşte kaldı.

  Macar Balazs Kiss ve Ermeni Artur Aleksanyan ise üçüncülüğü elde etti.

  Rıza Kayaalp'ten 7. Avrupa şampiyonluğu

  Avrupa Güreş Şampiyonası grekoromen stil 130 kilo finalinde Rıza Kayaalp, Macar sporcu Balint Lam'ı 4 - 3 yenerek altın madalya kazandı. Türk sporcu üst üste 6'ncı, toplamda ise 7. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

  Sırbistan'ın Novi Sad kentindeki şampiyonanın 5. gününde Kayaalp, grekoromen stil 130 kilo finalinde Macar Balint Lam ile karşı karşıya geldi. Minderden 4-3 galip ayrılan milli güreşçi Rıza Kayaalp, üst üste 6'ncı, toplamda ise 7. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

  Etiketler Rıza Kayaalp
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN