Web Sürümüne Geç

  Evleri yıkıldı ama o yıkılmadı

  21 Kasım 2011, Pazartesi Güncelleme: 14:24

  Çorum'da yapılan Türkiye Gençler Halter Şampiyonası'nda, Vanlı depremzede sporcu Şevket Kardeş, 56 kiloda şampiyon oldu.

  Van Azim İhtisas Spor Kulübü sporcusu olan Şevket Kardeş, Van'da meydana gelen ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği 7.2'lik depremi yaşadı. Kardeş, her şeye rağmen motivasyonunu bozmayarak Çorum'da yapılan şampiyonada koparmada 100, silkmede de ise 115 kilo ağırlığı kaldırarak kilosunda birinci oldu.

  Van'daki depremde büyük acılar yaşadıklarını belirten Kardeş, "Evlerimiz yıkıldı, yakınlarımız göçük altında kaldı ama ben yılmadım. Depremde amcam ve ailesi de göçük altında kalarak vefat etti. Üzüntümüz çok büyüktü'' dedi.

  ''Acımı kalbime gömdüm''
  Çorum'daki şampiyonaya Van'da çok iyi hazırlandığını ifade eden genç şampiyon, ''Ailemden vefat edenlerin olması ile adete yıkıldım. Tüm bunlara rağmen acımı kalbime gömerek Türkiye şampiyonası hazırlıklarımı aksatmadım. Şampiyonada kilomda Türkiye şampiyonu oldum. Bu başarıyı depremde hayatını kaybedenlere hediye ediyorum'' diye konuştu.

  Şevket Kardeş, elde ettiği başarının ardından hedeflerini de büyüttüğünü dile getirerek, bundan sonra uluslararası arenada Türkiye'ye şampiyonluklar kazandırmak isteğini kaydetti.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN