'Tesadüf demek mümkün değil'

'Tesadüf demek mümkün değil'
Çarşamba 20.02.2013 14:05

Halter Federasyonu başkanlığına aday olan Kenan Nuhut, ''16 sporcudan aynı miktarda, aynı madde çıktıysa bu düşündürücüdür. Sporcularda aynı maddeye rastlanmasına, tesadüf demek mümkün değil, komplo demek de mümkün değil'' dedi.

Kenan Nuhut, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, yaşananların Türk ve dünya halteri için sevimsiz bir görüntü oluşturduğunu savundu.

İsrail'e giden 21 sporcunun numunesinden de doping çıkmış gibi lanse edildiğini anlatan Nuhut, şunları söyledi:
''Böyle bir şey yok. 16 numune de doping çıktı. Burada suçluyu aramak yerine, suça iten sebepleri aramak gerekiyor. 16 sporcudan aynı miktarda aynı madde çıktıysa bu düşündürücüdür. Çıkan maddenin (Stanozolol), ilaç olduğunu iddia ettiler. Tüm sporcularda aynı maddeye rastlanması tesadüf demek mümkün değil, komplo demek de mümkün değil.

Bu ancak titiz bir çalışmayla anlaşılabilir. Halter büyük bir ailedir, birliğini ve beraberliğini kendi bünyesi içinde kurmak zorundadır. Eğer 9 Mart'ta teveccüh gösterirlerse, benim bu sorunu çözeceğimden şüpheniz olmasın. Burada ihtiyacımız olan şey, Türk sporunun bize desteğidir. Zira giyeceğimiz ateşten gömlektir.''

Halterin yeniden yapılandırılmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Nuhut, seçilmesi halinde 2 ayda bir halterle ilgili herkesin katılacağı bir ''Halter Divanı'' yapmayı planladıklarını ve halteri zirveye çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Nuhut, ''Burada herkes taşın altına elini koymalı. Halil Mutlu da dahil'' diye konuştu.

Halter Federasyonu'nda başkanlığı geçici görevle yürüten Zeki Türkeş, 16 sporcuda yasaklı maddeye (Stanozolol) rastlanıldığını söylemişti.
Etiketler Spor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN