Milli takımın oyuncu kaynağı Muratpaşa

Pazartesi 19.09.2011 17:47

Hollanda'da düzenlenecek 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası'na hazırlanan Bayan Hentbol Milli Takımı'na, Muratpaşa Belediyespor'dan 6 sporcunun seçildiği bildirildi.

Avrupa'nın en önemli kupalarından Challenge Kupası'nda geçen yıl final oynama başarısı gösteren Muratpaşa Belediyespor'dan Sevilay İmamoğlu Öcal, Nur Ceren Akgün, Diğdem Hoşgör, Serpil İskenderoğlu, Perihan Topaloğlu ve Kübra Şen'in Bayan Hentbol Milli Takımı'na seçildiği belirtildi.

Milli takıma 6 sporcu göndermenin kendilerini gururlandırdığını kaydeden Muratpaşa Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Akkaya, milli takımın bel kemiğinin Muratpaşa Belediyesporlu oyunculardan oluştuğunu söyledi. Genç Milli Takıma da sporcu verdiklerini anlatan Akkaya, genç yetenekleri Türkiye'ye kazandırdıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

Öte yandan Bayan Milli Hentbol Takımı'nın, Hollanda'da düzenlenecek 2012 Avrupa Hentbol Şampiyonası'nın hazırlıklarına Antalya'da bugün başlayan kamp çalışması ile başladığı belirtildi. Mili takım kampının 26 Eylül'e kadar süreceği bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN