Web Sürümüne Geç

  Bayanlarda normal sezon tamamlandı

  Bayanlarda normal sezon tamamlandı
  Perşembe 29.03.2012 11:05

  Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde, 2011-2012 sezonunda normal sezon dün oynanan erteleme maçıyla tamamlandı.

  Erteleme maçında Maliye Milli Piyango ile İstanbul Emniyetgücü karşı karşıya geldi. Maliye Milli Piyango, rakibini 49-33 yenerek, dörtlü finallere kaldı. İstanbul Emniyetgücü ise Gazi Üniversitesi'nin ardından ligden düşen ikinci ekip oldu.

  Ligi ilk 4 sırada tamamlayan Antalya Muratpaşa Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Maliye Milli Piyango ve Çankaya Belediyesi Anka Spor ''Dörtlü Final'' de mücadele etme hakkını elde etti.

  Statü gereği eşleşmeler, Antalya Muratpaşa Belediyesi-Çankaya Belediyesi Anka Spor, Üsküdar Belediyesi-Maliye Milli Piyango olarak gerçekleşti. Dörtlü final 3 maç üzerinden oynanırken, 2 müsabaka kazanan ekipler bir üst tura yükselecek. Normal sezonu üst sırada tamamlayan takımlar deplasmanda başlarken, diğer iki maçlarını ise sahasında yapacak. Diğer kulüpler ise üçüncülük müsabakası oynayacak. Final maçlarında da yine aynı statü geçerli olacak.

  Play Off Ligi
  Ligde, 5., 6. ve 7. sırada yer alan takımlar Play Off Ligi'nde mücadele etme hakkını elde etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Yenimahalle Belediyesi takımları Play Off Ligi'nde mücadele edecek.

  Müsabakalar, Federasyonca belirlenecek bir merkezde, çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Ligde 5. olan takım 2, 6. olan takım 1 ve 7. olan takım da puansız olarak play off müsabakalarına başlayacak. Kuralar grup merkezlerinde belirlenecek.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN