THF yeni salonuna kavuşuyor

Çarşamba 23.05.2012 11:15

Türkiye Hentbol Federasyonu'nun (THF) yaklaşık 2 yıldır yapımı süren salonunun, Haziran ayı içinde açılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, salonun 20-25 gün içinde biteceğini belirterek, ''Bir taraftan temizlik yapılıyor, bir taraftan da ince işler yapılıyor. Hava durumu nedeniyle çevre düzenlemesine başlayamadık. Tam olarak Haziran sonunu bulacak'' dedi.

Kendisinin yaklaşık 2 senedir görevde bulunduğunu hatırlatan başkan Eyüboğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Zaten benden önce bu salonun kaba inşaatı yapılmıştı. İnşaatın maliyeti 11 milyon TL'yi bulacak. Bundan sonra milli takımlarımız kamplarını burada yapacak. Federasyonun bu tür organizasyonlar için para harcaması da gerekmeyecek.''

''İsim konusunda Bakan Kılıç talimat verdi''
THF Başkanı Bilal Eyüboğlu, yeni açılacak salona verilecek isim için Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüştüklerini belirterek, ''Sayın Bakan, salonun isminin, Gençlik ve Spor Bakanlığı THF Spor Salonu olmasını istedi'' dedi.

Açılışın görkemli olmasını istediklerini ifade eden Eyüboğlu, ''Salonumuz 2 bin 500 kişilik kapasiteye sahip. Hentbolun ilk kez kendine ait bir salonu oluyor. İleriki dönemde de İstanbul'da bir salon inşaatı çalışmamız var. İnşallah bunu da yaparız'' diye konuştu.

Salondaki ilk karşılaşmanın milli takımlar düzeyinde olması için çalışma yaptıklarını anlatan Eyüboğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Avrupa'nın iyi takımlarından birini buraya getirip, maç yaptırmayı düşünüyoruz. Açılış görkemli olacak. Sayın Bakanımız bize tam destek veriyor, kendisinin programına göre açılış törenini planlayacağız. Süper Lig maçları burada yapılacak. Alt ligler ise Prof. Dr. Yaşar Sevim Spor Salonu'nda yapılacak. Burayı istemeyecek takım olmaz. Bütün takımlara nasıl yetişeceğiz, buna bakıyoruz.''
Etiketler THF, Bilal Eyüboğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN