Göztepe el değiştirdi

Göztepe el değiştirdi
Çarşamba 04.06.2014 14:23

Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden, İzmir kulübü Göztepe'nin yeni sahibi, Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil oldu.

Kulübü 2007 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan 1 milyon 305 bin lira bedelle alan Altınbaş Holding, hisselerini Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil'e devretti.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Göztepe Kulübü Başkanı Hüseyin Altınbaş ve Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil, Bomonti'deki Hilton Oteli'nde düzenledikleri basın toplantısıyla, kulübün yeni sahibini açıkladı.

Tarihi bir günü yaşadıklarını dile getiren Altınbaş, "Göztepe Kulübü'nün satıldığı şeklinde bir algı kesinlikle olmasın. Bu tamamen bir bayrak değişimidir. Bugüne kadar nasıl kardeşlerim İmam Altınbaş ve Hüseyin Altınbaş görevi üstlenmişse, bugünden sonra da Mehmet Sepil Ağabeyimiz, aynı şekilde görevi devralacaktır" dedi.

Sepil'in, Göztepe Kulübü'nü çok daha iyi yerlere getireceğine inandıklarını belirten Altınbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gözümüz arkada kalmayacak. Belki yönetimde olmayacağız ama gönlümüz hep Göztepe ile olacak. Biz Göztepe'yi unutmayacağız, Göztepeliler de bizi unutmayacaktır. Holding olarak Göztepe'ye desteğimiz yine devam edecek. Mehmet Sepil Ağabeyimiz de bizim gibi bu işe gönüllüdür. Kulübü daha ileriye götüreceğini, çok yatırım yapmak istediğini, İzmir'in Süper Lig'de bir takımı olması gerektiğini bize aktardı. Biz de bu sözlerine güvenerek, burada sizlerin huzurunda bayrağı ona teslim ediyoruz. Göztepe'nin değeri parayla ölçülmez."

Vakkas Altınbaş, Göztepe Kulübü hisselerinin tamamını Mehmet Sepil'e devrettiklerini de sözlerine ekledi.

Göztepe Kulübü Başkanı Hüseyin Altınbaş ise İzmirli Mehmet Sepil'in ileri dönemde Süper Lig'de mücadele verecek, Avrupa'da adını duyuracak bir takım ortaya çıkarma hedefi bulunduğunu aktardı.

Sepil: "Göztepe Kulübü'nde yeni bir sayfa açıyoruz"

Göztepe Kulübü'nün yeni sahibi Genel Energy İcra Kurulu Başkanı Mehmet Sepil de 2007 yılında kulübü devralarak bugünkü noktaya getiren Altınbaş Holding'e teşekkür edilmesi gerektiğini vurguladı.

Görevi teslim alırken, Göztepe'yi çok daha iyi yerlere taşımaya çaba sarf edeceklerini vurgulayan Sepil, "Ben her zaman kendilerine Göztepe ile ilgili olduğumu, Göztepe'nin içinden çıkan biri olduğumu, hayalimin Göztepe'yi yönetmek olduğunu söylemiştim. Kısmet bugünmüş. Doğru bir karar olacağını değerlendirdik ve bugün itibarıyla Göztepe Kulübü'nde yeni bir sayfa açıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çocukluğunun, Göztepe Kulübü'nün hemen arkasındaki evlerinde geçtiğini aktaran ve bazı hatıralarını anlatan Sepil, şöyle devam etti:

"Göztepe benim hayatımın hep en önemli değerlerinden biridir. Eğer 20-30 yaşlarında, ileride yapmayı en çok istediğim şeylerle ilgili bir not alsaydım, listenin başında Göztepe'yi yönetmek olurdu. Şimdi bunun için imkanım var, vaktimi ayırabileceğim şekilde bir iş programı kurabilirim. Arkadaşlarım her türlü yardımı verecekler. Öğreneceğim çok şey var. İleride nasıl yöneteceğimiz ile ilgili bana en büyük desteği yine onlar yapacak" diye konuştu.

Göztepe ile ilgili hedeflerini anlatan Sepil, sözlerini şöyle tamamladı:

"Göztepe'yi uluslararası bir kulüp yapmak için buradayım. Ne şekilde ve ne hızla yaparız göreceğiz ama hedef bu. Amaç sadece Süper Lig'e çıkarmak değil, uluslararası kulüp haline getirmek. Çok profesyonel, kurumsal bir yapı haline getirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili kadroları oluşturmamız gerekiyor. Camiayı birleştirmeliyiz. Altyapıları kurmamız gerekiyor. Çalışmaları hızlandıracağız. Göztepe'de çalışan herkes bizim çalışanımızdır. Ana hedef, kurumsal ve profesyonel bir yapıyı kurmak Bunu beceremezsek de bizi her zaman eleştirin."

Açıklamaların ardından Vakkas Altınbaş, Hüseyin Altınbaş ve Mehmet Sepil, birlikte protokole imza atıp, medya mensuplarına Göztepe bayrağı önünde poz verdi.
Etiketler 2. Lig, Göztepe, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN