Web Sürümüne Geç

Klopp Lewa'yı istedi

Klopp Lewa'yı istedi
Pazartesi 12.10.2015

Liverpool ile sözleşme imzalayan teknik direktör Klopp transfere hızlı girmeyi planlıyor. İlk hedefi Dortmund'dan eski öğrencisi Lewandowski

Borussia Dortmund'la yollarını ayırdıktan sonra bir süre dinlenen teknik direktör Jürgen Klopp, Liverpool'dan gelen teklife "Hayır" diyememişti. Alman çalıştırıcı geçtiğimiz günlerde İngiliz ekibiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı. İmza öncesi Liverpool yönetiminden transferlerde tek sorumlu olacağı yönünde garanti alan Klopp'un ilk hedefi de belli: Robert Lewandowski... Başarılı çalıştırıcı, Polonyalı forveti 2010 yılında Lech Poznan'dan Dortmund'a transfer etmişti.Liverpool'un kadrosunda Cristian Benteke, Daniel Sturrigde, Danny İngs gibi isimler olmasına rağmen Klopp, Lewandowski'yi mutlaka kadrosundagörmek istiyor.

KLOPP: ONU BEN YILDIZ YAPTIM
Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Klopp daha önce verdiği demeçlerde Lewandowski üzerinde büyük emekleri olduğunu belirtmişti. Klopp "Eğer Dortmund'a gelmeseydi sıradan bir futbolcu olabilirdi. Lewandowski'yi ben yıldız yaptım" ifadelerini kullanmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN