Watford'da corona virüsü şoku! 3 vaka birden

Watford'da corona virüsü şoku! 3 vaka birden
Çarşamba 20.05.2020 14:02

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Watford, 1'i futbolcu, 2'si personel olmak üzere toplam 3 kişinin corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyururken, İngiliz ekibinin Jamaikalı savunma oyuncusu Adrian Mariappa, takımda corona virüsüne yakalanan futbolcunun kendisi olduğunu açıkladı.

İngiltere Premier Lig takımı Watford'un bir futbolcusu yeni tip corona virüsüne (Covid-19) yakalandı. Watford'dan yapılan yazılı açıklamada, bir futbolcu ve iki çalışanın testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Kulüp, test sonuçları pozitif çıkanların isimlerini açıklamayacağını belirtti. Test sonucu pozitif çıkanların 7 gün karantinada kalacağı ve sonrasında tekrar test yaptıracakları ifade edildi.

Daha önce yapılan açıklamada, Premier Lig'de futbolculara ve kulüp çalışanlarına yapılan testlerde, isimleri verilmeyen 3 kulüpten 6 kişinin sonucunun pozitif çıktığı duyurulmuştu.

MARIAPPA KENDİSİ AÇIKLADI

Watford'da forma giyen Adrian Mariappa, takımda corona virüse yakalanan futbolcunun kendisi olduğunu açıkladı. 33 yaşındaki savunma oyuncusu, The Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, "Test sonucum pozitif çıktığından beri corona virüsü nasıl kapmış olabileceğimi düşünüyorum. Benim için büyük bir sürpriz oldu çünkü birkaç egzersiz ve çocuklarla yürüyüş dışında evden çok çıkmadım." ifadelerini kullandı.

Herhangi bir semptom göstermediğini kaydeden Mariappa, sağlık durumunun da iyi olduğunu belirtti.

Öte yandan İngiltere Premier Lig'de yeni tip corona virüsüne (Covid-19) yakalanan 6 kişiden birinin Burnley'in yardımcı antrenörü Ian Woan olduğu dile getirilmişti.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA