Madrid'de futbol terörü: 1 ölü

Madrid'de futbol terörü: 1 ölü
Pazar 30.11.2014 16:06

İspanya'da La Liga'da Atletico de Madrid ile Deportivo de La Coruna arasında oynanan karşılaşma öncesi taraftarlar arasında çıkan çatışmada bir kişi hayatını kaybederken, 13 kişi de yaralandı. Yaralananlar arasında durumunun ağır olanların olduğu belirtiliyor. Ölen kişinin, "Los Turcos" diye adlandırılan Deportivo taraftarı olduğu belirtildi.

Olay, yerel saat ile 09.00'da karşılaşmanın oynanacağı Calderon Stadı'nın yakınında geçen Madrid nehri (Madrid Rio) civarında meydana geldi. Bir grup Atleticolu taraftar, Deportivolu taraftarlarla çatışmaya girdi. Coruna şehrinden gelen Deportivolu iki taraftar, kafalarına aldığı darbeler sonucu olay yerinde bayıldı. Atleticolu radikal gruplar, bayılan Deportivolu iki taraftarı nehre attı. Olay yerine ambulanslar çağrılırken, nehre düşen 30 yaşındaki bir Deportivolu taraftarın vücuduna aldığı darbeler sonucu, hastaneye kaldırılırken yolda kalp krizi geçirerek öldüğü kaydedildi. Diğer taraftarın ise durumunun ağır olduğu belirtildi.


Spor camiasında şok etkisi yaratan bu olay sonrası çeşitli kınama mesajları yayınlandı. Polisin, olaya karışan bazı kişileri gözaltına aldığı açıklandı.
Etiketler La Liga, Spor, Deportivo
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN