Katalanlar Arda'ya talip oldu

Katalanlar Arda'ya talip oldu
Cuma 26.06.2015 09:41

Katalan ekibi Barcelona'nın transfer listesinin ilk sırasında milli futbolcu Arda Turan'ın ismi olduğu iddia edildi.

Atletico Madridli futbolcu Arda Turan'a İspanya medyası tarafından, 'Ardaturanismo Barcelona'ya transfer olacak' şeklinde haberler yayınlanmaya başladı.

Adı daha önce İngiliz kulüpleriyle anılan ve milli futbolcunun menajerinin, 'Arda Atleti'den ayrılmak istiyor' şeklinde kullandığı ifadelerin ardından Arda şimdide Barcelona'ya yazıldı.

İspanyolların önemli gazetelerinden El Mundo Deportivo'nun haberinde, Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique'nin Arda'yı takımında görmek istediği ifade edilirken, Katalan ekibinde önümüzdeki günlerde yapılacak seçimlerde Josep Maria Bartomeu'nun yeniden başkan olarak seçilmesi halinde ise Arda'ya Barcelona forması giydirmek için çalışmalara başlayacağı belirtildi.


ARDA GEMİLERİ YAKTI
Milli futbolcu Arda Turan ile Atletico Madrid yönetimi arasındaki ipler tamamen koptu. Marca gazetesi, Arda Turan ile Atletico Madrid yönetimi arasında bir telefon görüşmesi yapıldığı ve bu görüşmede milli futbolcunun takımdan ayrılma arzusunu Atletico yönetimine ilettiğini iddia etti.Gazeteye göre teknik direktör Simeone de Arda'nın ayrılmasına yeşil ışık yaktı. Ayrılığın arkasındaki gerçek ise Arjantinli teknik adamın kurmak istediği sistemde Arda'dan beklediği fiziki yeterliliği bulamaması…

Gazete, Atletico Madrid kulübünün Arda Turan'ın bonservisi için belirlediği 41 milyon avroluk fiyatta da indirim yapabileceğini ileri sürdü.
Marca gazetesi ayrıca Arda'nın menajerinden kendisine gelen teklifleri biran evvel yönetime bildirerek hayata geçirmesini ve bu sorunu çözerek takımda bu kulvarda boşalan yere transfer yapmak için zaman tanımasını istediğini de sözlerine ekledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN