Valencia'dan flaş suçlama! "Koronavirüs Milano'dan geldi"

Valencia'dan flaş suçlama! "Koronavirüs Milano'dan geldi"
Salı 17.03.2020 15:06

Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, Avrupa'da en çok İtalya'yı vurmuştu. 1000'in üzerine ölüm haberinin geldiği Çizme'ye, bir suçlama da İspanyollardan geldi. Valencia kulübü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ülkede artan koronavirüs vakalarının yüzde 35'inin Milano'dan geldiğini iddia etti! İşte yaşanan o gelişme ve flaş açıklama... (fotomac.com.tr / DIŞ HABERLER)

Avrupa'da iyiden iyiye etkisini göstere koronavirüs, İtalya'da günbegün ölümlere neden olurken, Çizme'ye ağır bir suçlama da İspanyollardan geldi.

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu karşılaşmasında oynanan Atalanta - Valencia mücadelesnin ardından şehirdeki koronavirüs sayısı hızla artarken, konu ile ilgili flaş bir açıklama geldi.

La Liga kulübü Valencia kulübü, Milano'ya seyahat eden taraftarlarının koronavirüsü şehirlerine getirdiğini ve şehirdeki vakaların yüzde 35'inin bu sebepten olduğunu iddia etti.

Valencia, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şubat 2020'de, Milano'da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi maçının ardından kulübün aldığı sıkı önlemlere rağmen; İtalyan makamlarınca açıklanan 'riskli bölge' (Milano) alanı gerçeği ortaya çıkmış olup, görülen vakaların (Valencia'da) yaklaşık 35'inin buradan geldiğini rakamlar işaret ediyor" dedi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA