Cengiz Ünder'e Lyon ve Marsilya talip oldu

Cengiz Ünder'e Lyon ve Marsilya talip oldu
Cumartesi 20.04.2019 13:40

Roma’da oynadığı futbolla taraftarların sevgisini kısa sürede kazanan ve piyasa değerini 50 milyon euro'lara kadar çıkaran Cengiz Ünder için iki Fransız ekibinin devreye girmesi İtalyanları şaşırttı.

Fransa'da yayın yapan Le10 Sport'un haberine göre, Ligue 1 ekipleri Lyon ve Marsilya, Cengiz Ünder'i kadrosuna katmak için transfer yarışına dahil oldu.

LYON VE MARSİLYA'NIN PARASI YETMEZ

Cengiz Ünder için Lyon ve Marsilya'nın transfer teklifi yapacakları ortaya çıkarken, iki kulübün önereceği rakam merakla beklenmaya başlandı.

15 milyon euro'ya Roma'ya gelen ve şu anda piyasasını 50 milyon euro'lara kadar çıkaran, talipleri arasında Arsenal, Tottenham, M.City gibi devlerin bulunduğu yetenekli oyuncuyla Marsilya ve Lyon'un ilgilenmesi, İtalyan basınında şaşkınlıkla karşılandı.

İtalyanlar ayrıca, Marsilya ve Lyon'un Cengiz'e parasının yetmeyeceği ve transferin gerçekleşmesinin neredeyse imkansız olduğu yorumunda bulundu.

2017'de Başakşehir'den Roma'ya transfer olan Cengiz, ocak ayından beri yaşadığı sakatlık sebebiyle sahalardan uzak kalmıştı. Bu sezon 28 kez ilk 11'de forma giyen Cengiz Ünder, 6 kez ağları havalandırdı.

İddialara göre Roma kulübü, takımın parlayan yıldızı Cengiz'i ucuza vermek istemiyor ve en az 20 milyon euro talep ediyor.

Cengiz ile ilgilenen takımlar arasında Premier Lig ekiplerinden Manchester City ve Arsenal de bulunuyor.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA