Serie A'dan 3 takım antrenmanlara başlamak istiyor! Koronavirüs...

Serie A'dan 3 takım antrenmanlara başlamak istiyor! Koronavirüs...
Pazar 22.03.2020 12:37

Koronavirüsün dünyada en fazla etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya'da, Serie A'dan üç ekip, gelecek hafta antrenmanlara başlamak istediklerini açıkladılar. (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

Koronavirüsün en çok etkilediği Avrupa ülkesi olan İtalya'da son olarak bir günde 793 insan hayatını kaybetmişti. Ülkede salgına karşı kırmızı alarm verilirken, ülkenin önde gelen 3 kulübünden ise ilginç bir talep geldi.

İtalya Serie A ekiplerinden Lazio, Cagliari ve Napoli gelecek hafta antrenmanlara başlamak istediklerini belirten bir bildiri yayınladılar. Bu bildiri ülkede büyük polemik konusu oldu. Bu kulüplerin yöneticileri oyuncuların antrenmanda temas etmemesi için gereken önlemi alacaklarını da duyurdular. Ancak İtalya'da 3 Nisan'a kadar sosyal izolasyon kararı bulunuyor. 5 bine yakın insanın hayatını kaybettiği ülkede önlemlerin genişletilmesi de gündemde...

Öte yandan ülkedeki oyuncu sendikası da bir açıklama yayınlayarak, evlerde kalınması gerekliliği ve tehlikenin devam ettiği yönünde uyarıda bulundu.

DİĞER
Etiketler Arda Turan, İtalya, Napoli
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN