Hedef dünya şampiyonası.

Hedef dünya şampiyonası.
Pazar 27.01.2013 16:10

Kocaeli'de düzenlenen Türkiye Gençler Judo Şampiyonası, sona erdi.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, 46 ilden 532 sporcu katıldı. Şampiyonada, erkeklerde 8, kadınlarda 8 olmak üzere toplam 16 sıklette dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Şampiyonada, erkekler 55 kiloda Ertuğrul Dönmez (Erzurum), 60 kiloda Sinan Yaldız (Bursa), 66 kiloda Necati Güven (İstanbul), 73 kiloda Murat Bektaş (Balıkesir), 81 kiloda Batuhan Efemgil (İstanbul), 90 kiloda Oğuzhan Efemgil (İstanbul), 100 kiloda Samet Bulut (İstanbul) ile 100 kiloda Semih Adıyaman (Sakarya) birinci oldu.

Kadınlarda ise 44 kiloda Nesrin Çetin (Denizli), 48 kiloda Dilara Lokmanhekim (İstanbul), 52 kiloda Büşra Akyol (İstanbul), 57 kiloda İlayda Seyis (Bursa), 63 kiloda Dilara İncedayı (İstanbul), 70 kiloda Hülya Yılancı (İstanbul), 78 Çiğdem Bora (Edirne) ve 78 kiloda Kübra Kara (İstanbul) birinciliği elde etti.

Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal yaptığı açıklamada, ümit ve genç takımlarının çok önemli bir kategori olduğunu belirterek, bunların, 2016 ve 2020 ile ilgili hedefledikleri kategorilerin başında geldiğini söyledi.
Şampiyonanın oldukça iyi geçtiğini ve etkinliğe iyi bir katılımın sağladığını anlatan Uysal, ''Ümit ederiz milli takım hocalarımız da buradan seçilen sporcuları milli takımlarda iyi hazırlarlar ve 2016'ya iyi bir ekip çıkar buradan.

Burada yapılan şampiyonanın hemen peşinden milli takım kampları başlıyor. Bu kategorilerimiz, kampların ardından Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılacak. Aynı zamanda içlerinden bazı sporcularımız da büyük takımda yarışacaklar'' dedi.

Uysal, şampiyonada 16 sıklette ilk 4'e giren sporcuların milli takım kamplarına katılacağını dile getirerek, teknik kurul tarafından performansı iyi görünen, ''kazara'' yenilmiş sporcuların da bu kamplarda yer alacağını ifade etti.
Etiketler Spor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN