Web Sürümüne Geç

  Judoda hedef Rio'da madalya

  Judoda hedef Rio'da madalya
  16 Şubat 2016, Salı

  Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, "Olimpiyatlarında en son 2000 yılında madalya kazanmıştık. Şimdi tek hedefimiz var, o da Rio'da madalya kazanmak'' dedi.

  Judo'da 2014-2016 yılları arasında Olimpiyatlar için başlayan Kota müsabakalarının 29 Mayıs'ta bittiğini açıklayan Uysal, hedeflerinin en az 5 sporcu ile Rio'ya gitmek olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: ''Şu anda 5 ayrı sıklette 8 sporcumuz Olimpiyat barajının içindeler. Bazı kilolarda iki sporcumuz var ve kim daha yüksek puan toplarsa Olimpiyatlara katılabilecek. 5 Kadın ve 3 Erkek sporcularımı Kota için mücadele ediyorlar'' diye konuştu.

  Bu hafta ilk olarak Grand Prix maçlarının başladığını ifade eden Başkan Fatih Uysal, son olarak şunları söyledi: ''Bu hafta ilk tur Tiflis'te. İkinci tur Samsun. Üçüncü tur Kazakistan ve ardından 4. Tur ise Azarbaycan'da. Tüm maçalar olimpik puan taşıyor. 21-24 Nisan'da ise Dünyada ilk 16 içerisinde olan sporcuların katılacağı büyükler Avrupa şampiyonası var. Bu turların ardından 4 tane daha uluslararası organizasyonlara var ve hepsi puan için çok önemli. 2014-2016 yılları arasındaki puanlar hesaplanacak, en iyi 5 derece ile Avrupa ve Dünya dereceleri de hesaplanacak. Kadınlarda Dünya'da ilk 14+10, Erkeklerde ise, ilk 20+32 içerisinde olmamız gerekiyor. Şu anda 8 sporcumuzda bu sıralamanın içerisinde bulunuyor. Ancak, sıralamada yukarıda olan sporcularımızda 5 tanesi olimpiyatlara gidecek gibi gözüküyor. 2012 Londra'ya 2 sporcu ile katılabilmiştik. Şimdi hedefimiz 5 sporcu. Bizim son olimpiyat madalyamızı 2000 yılında 66 kiloda Hüseyin Özkan kazanmıştı. İnşallah Rio'da madalya kazanmak istiyoruz.''

  Etiketler Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN