Web Sürümüne Geç

  Denk: Daha da güçlendik

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 16:36

  Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi kadrosunu Amerikan Women NBA liginde forma giyen ABD'li 26 yaşındaki oyun kurucu Shannon Denije Bobbitt ile güçlendirdi.

  Homend Antakya Belediyesi Genel Menajeri Mahmut Denk, yaptığı açıklamada, takımın en önemli kozu olan oyun kurucu mevkisine takviye yaparak daha da güçlendirdiklerini söyledi.

  Amerikan Woman NBA liginde mücadele veren Bobbitt'in takıma önemli katkı sağlayacağını belirten Denk, ''Bobbitt takımdaki mücadele gücünü ve takım içinde rekabeti arttıracak kalitede bir oyuncu. Oyuncunun takımın en önemli kozu olan oyun kurucu mevkisine rekabeti ve kaliteyi getireceğine inanıyorum'' diye konuştu.

  Takımın durumunun günden güne düzeldiğini, en son oynanan Optimum TED Ankara Kolejliler karşılaşmasında bunu gösterdiklerini ifade eden Denk, kadroya yeni katılan Bobbitt'le daha da güçleneceklerini söyledi.

  Kendilerine hedef olarak koydukları İstanbul Üniversitesi ve diğer 3 maçı da kazanmak istediklerini vurgulayan Denk, ligde ilk etapta kalıcı olmak istediklerini kaydetti. Takımda her mevkide oynayacak alternatif bir oyuncunun bulunduğunu belirten Denk, oyuncuların yeterli olduğunu, ancak ihtiyaç halinde tekrar transfer yapabilecek güçte bulunduklarını söyledi.

  Bu arada Homend Antakya Belediyespor'a yeni transfer edilen Amerikalı oyuncu Bobbitt'in aynı zamanda takımın da başkanı olan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret ettiği bildirildi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN