"Şanslar eşit"

Pazartesi 20.02.2012 14:16

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Beşiktaş'ın antrenörü Mehmet Can Öztürk, düşmeme mücadelesi veren takımlar arasında şansların eşit olduğunu söyledi.

Mehmet Can Öztürk yaptığı açıklamada, 3 galibiyetle devraldıkları takımın Tarsus Belediyesi karşılaşmasıyla 7'inci galibiyetine ulaştırdıklarını, bunun yönetim ve oyuncuların takıma sahip çıkmalarıyla mümkün olduğunu söyledi. Öztürk, şöyle konuştu:

''Geçen yıllarda 5 galibiyetle takımlar ligde kalabiliyorlardı ancak bu sezon 7 galibiyet de yetmiyor. Ligde 7 galibiyete sahip 4 takım var. Üstte de Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park'ın galibiyet sayıları aynı. Her takım, her takımı yenebiliyor. Bence şanslar eşit. Bizim hedefimiz takımı ligde tutmak. Bunun için de kalan maçlarda her şeyimizi ortaya koyacağız.''

Mehmet Can Öztürk, 28 Şubat Salı günü Caferağa Spor Salonu'nda ezeli rakipleri Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşma için ise ''Bizim yendiğimiz Kayseri KASKİ, Fenerbahçe'yi mağlup edebildi. Bu da ligde takımlar arasında büyük farklılıkların olmadığının en önemli göstergesi. Gününde olan takım kazanabiliyor. Fenerbahçe maçına iyi hazırlanıp, kazanmak istiyoruz'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN