Fenerbahçe'den Nevriye açıklaması

Çarşamba 07.03.2012 16:41

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, kadın basketbol takımı kaptanı Nevriye Yılmaz'ın kariyerini noktalamak gibi bir düşüncesi olmadığı belirtilerek ''Kulübümüzün gündeminde de, şampiyonluklarımızda önemli payı bulunan oyuncumuzun sözleşmesini uzatmak yer almaktadır'' denildi.

Kulübün internet sitesinde, konuyla ilgili medyada yer alan bir haber üzerine yapılan açıklamada, ''Yayınlanan haberde, takım kaptanımız Nevriye Yılmaz'ın kariyerini noktalamaya hazırlanabileceği iddia edilmektedir. Milli oyuncumuzun bu yönde herhangi bir düşüncesi olmamakta; kulübümüzün gündeminde de, şampiyonluklarımızda önemli payı bulunan oyuncumuzun sözleşmesini uzatmak yer almaktadır'' ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu haberde, milli takımın 2012 Londra Olimpiyatları için Fenerbahçeli oyuncu Nevlin'in yerine bir oyuncu aradığı ifadelerinin yer aldığı belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi:

''Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, haberde adı geçen oyuncularla ilgili bu yönde herhangi bir çabamız veya beklentimiz kesinlikle bulunmamaktadır. Zira, bu tür bir adım, hiç şüphesiz, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun rakiplerimize yeni bir hizmeti ve hatta hediyesi olarak kısa vadede karşımıza çıkacaktır. Bu tür planlı bir çalışmanın, bu tip haberlerle, kulübümüze üstelik de maç gününde mal edilmeye çalışılması, kabul edilemez. Camiamızın da bu tip haberlere itibar etmemesini önemle rica ederiz.''


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN