Web Sürümüne Geç

TKBL'de düğüm çözülüyor

Çarşamba 14.03.2012 13:57

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL), 18 Mart Pazar günü oynanacak 22. hafta maçlarıyla birlikte normal sezon sona ererken, play-off ve play-out oynayacak son takımlar belli olacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan (TBF) yapılan açıklamaya göre, pazar günü oynanacak TKBL'de normal sezonun son haftasının maç programı şöyle:

15.00 BOTAŞ–Galatasaray Medical Park (Menderes Spor Salonu)
15.00 Optimum TED Ankara Kolejliler–Samsun Basketbol (TOBB Spor Salonu)
15.00 Mersin Büyükşehir Belediyesi–Ceyhan Belediyesi (Edip Buran Spor Salonu)
15.00 İstanbul Üniversitesi–Beşiktaş (Avcılar Spor Salonu)
15.00 Fenerbahçe–Tarsus Belediyesi (Caferağa Spor Salonu)
15.00 Homend Antakya Belediyesi–Kayseri KASKİ (Antakya Spor
Salonu)

Play-out olasılıkları

Gelecek sezon 14 takımla oynanacağı açıklanan TKBL'de, play-out oynama olasılıkları şöyle:

Optimum TED Ankara Kolejliler, Samsun Basketbol'a yenilmesi durumunda, İstanbul Üniversitesi'nden sonra play-out oynayacak ikinci takım olacak. Ancak, Optimum TED Ankara Kolejliler, Homend Antakya Belediyesi ve Beşiktaş'ın kazanıp,Tarsus Belediyesi'nin kaybetmesi durumunda ise Tarsus ekibi play-out oynayacak.

Optimum TED Ankara Kolejliler ve Beşiktaş'ın kazanıp, Antakya ekibi ve Tarsus Belediyesi'nin kaybetmesi durumunda ise Tarsus Belediyesi play-out
oynayacak. Bir diğer olasılık ise, Optimum TED Ankara Kolejliler'in kazanıp, Beşiktaş, Homend Antakya Belediyesi ve Tarsus Belediye'nin kaybetmesi durumunda da Tarsus ekibi yine play-out mücadelesi verecek.

Bir diğer olasılıkta ise, Optimum TED Ankara Kolejliler'in kazanıp, Beşiktaş ve Antakya ekibin kaybetmesi durumunda siyah-beyazlılar play-out oynayacak. Veya sadece Ankara ekibinin ve Tarsus'un kazanıp, Beşiktaş'ın kaybetmesi ihtimalinde de Beşiktaş yine play-out oynayacak takım olacak.

Play-aut uygulaması

TBF, dün açıkladığı kararla, bu sezon sonunda TKBL'de son 2 sırayı alacak takımlarla, Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'ni (TKB2L) 3 ve 4. sırada bitiren takımların play-out mücadelesinde karşı karşıya geleceklerini duyurdu.

2012-13 sezonu öncesinde söz konusu 4 takım, tarafsız bir sahada, tek devreli lig usulüne göre, TKB2L yabancı oyuncu statüsü çerçevesinde mücadele edecek ve ilk 2 sırayı alan takımlar da yine önümüzdeki sezon TKBL'de mücadele etmeye hak kazanacak, böylece ligdeki takım sayısı da 14 olacak.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN