"İyi başlamak istiyoruz"

"İyi başlamak istiyoruz"
Çarşamba 21.03.2012 11:57

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, ''Kayseri KASKİ deplasmanında alacağımız galibiyetle play-off serisine iyi başlamak istiyoruz'' dedi.

Artun, yaptığı açıklamada, ligde sezon başında koydukları hedeflere ulaştıklarını söyledi.

TKBL'de sezonun sona erdiğini ifade eden Artun, ''Ligi altıncı sırada bitirdik. Bu bizim için güzel bir durum. Sezon başında hedefimiz Türkiye Kupası, play-off oynayabilmek ve geçen sene yakaladığımız başarıyı devam ettirebilmekti. Takım olarak bu hedeflerimize ulaştık'' diye konuştu.

Ligin ikinci devresinde istedikleri performansı ortaya koyamadıklarını belirten Artun, ''Ligin ilk devresinde aldığımız 7 galibiyetin üstüne sadece 3 galibiyet koyabildik. Ligi 10 galibiyetle bitirdik. Bu bizim için iyi bir durum değil. Bu durum, ilk devreye göre ikinci devrede düşüş yaşadığımızı gösteriyor'' dedi.

Play-off çeyrek final mücadelesinde Kayseri KASKİ ile eşleştiklerini anlatan Artun, ''Rakibimiz Avrupa Kupasında final oynayan bir takım. Onlarla serimiz 26 Mart Pazartesi günü Kayseri'de başlayacak. Kayseri KASKİ ile eşleşmemiz bize bir hafta hazırlanma süresi kazandırdı. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Kayseri KASKİ deplasmanında alacağımız galibiyetle play-off serisine iyi başlamak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kaan Artun, oyuncuları Jayne Appel'in takımdan ayrılışıyla savunma ve hücum hattında sorun yaşadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe maçından bu yana Jayne Appel'in takımımızdan ayrılması sebebiyle 5 numarasız oynuyoruz. Bu durum savunma ve hücum düzenimizi etkiledi. Rakiplerimizin güçlü uzun oyuncularını durdurmakta sıkıntı yaşıyoruz. Aynı sıkıntılar Kayseri KASKİ ile oynayacağımız maçta bizi bekliyor ancak yapacağımız antrenmanlarla bu sorunu aşacağımıza inanıyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN