Cim Bom'da Türkiye Kupası sevinci

Cim Bom'da Türkiye Kupası sevinci
Çarşamba 09.01.2013 13:29

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Spor Toto Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'yi mağlup ederek, kupayı müzelerine götürdükleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Memnun, Antalya'da oynanan final karşılaşmasında sarı-lacivertli takıma 74-72 üstünlük sağlayıp kupaya uzandıklarını hatırlatarak, ''Bütün aksilik ve şansızlıklara rağmen, Türkiye Kupası'nı kazanarak ilk hedefimize ulaştık'' diye konuştu.

Sezon başında çok güçlü bir kadro kurduklarını, ancak sakatlıklar nedeniyle takım olma yolunda bir türlü istediklerini gerçekleştiremediklerini vurgulayan Ekrem Memnun, şunları kaydetti:

''Çok büyük şansızlıklar yaşadık. Sürekli sakatlıklarla boğuşmak zorunda kaldık. Buna rağmen 3 tane ciddi hedefimiz vardı. Türkiye Kupası, Türkiye Ligi ve Avrupa Ligi şampiyonluğu. Bütün aksilik ve şansızlıklara rağmen, Türkiye Kupası'nı kazanarak ilk hedefimize ulaştık. Diğer iki hedefin de ciddi şekilde içindeyiz. Şimdi her şey yolunda gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olabileceğimize inanıyoruz. Sakat oyuncularımız iyileşti. Nevriye Yılmaz takımla çalışmalara başladı. Alba Torrens de bir yıl aradan sonra kadroya girdi. Şu anda ilk hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.''

''Son topa kalması izleyenler açısından güzel oldu''

Spor Toto Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile oynadıkları maça çok iyi konsantre olduklarını dile getiren Memnun, ''Cumhurbaşkanlığı Kupası ve lig maçında Fenerbahçe'ye kaybettik. İki takım arasında fazla fark olmadığını düşünüyorum. Zaten bu maçta da bunu gördük. Oyunun tamamı kontrolümüzde gitti. Son anda beraberliği sağladılar. Bu maçı son saniyeye getirmeden 5-6 sayı farkla kazanabilirdik ancak yaptığımız bazı hatalar oldu. Son topa kalması belki izleyenler için daha güzel oldu. Takım olmamız yönünde bizi pozitif yönde ateşleyecek bir galibiyet aldık. Bundan dolayı çok mutluyuz'' şeklinde konuştu.

''Başarılı olmak için gerekli gücümüz var''
Ekrem Memnun, sakat oyuncularının takıma dönmesiyle daha iyi olacaklarına inandığını anlatarak şunları söyledi: ''Amacımız, onların dönmesiyle daha iyi bir takım olabilmek. Çünkü şu anda ne oynayabileceğimizi bilmiyoruz. Arkadaşları bir arada göremedik. Bir basketbol takımı için çok zor bir durum. Takım kimyasını oluşturmaya çalışacağız. Şimdi önümüzde Türkiye Ligi ve Avrupa Ligi şampiyonluğu kaldı. Bu kulvarlarda da başarılı olmak için gerekli motivasyon, istek ve gücümüz var. Kadromuzun da iyi olduğunu düşünüyorum. Çok şansızlık yaşadık umarım artık bunları geride bırakırız.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN