Mersin'de galibiyet sevinci

Mersin'de galibiyet sevinci
Pazartesi 21.01.2013 11:39

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde Homend Antakya Belediyesi'ni 70-66 yenen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde galibiyet sevinci yaşanıyor.

Kulüp Başkanı Mehmet Özcan, 2013 Akdeniz Oyunları nedeniyle Mersin'deki spor salonunun bakıma alındığını, bu yüzden ligin ilk yarısındaki tüm maçları dış sahada oynadıklarını hatırlattı.

Antakya ekibiyle dün yaptıkları maçta, bu sezon ilk kez seyirciyle buluştuklarını ifade eden Özcan, ''Seyirciyle buluşmak bize iyi geldi. Çünkü gerçekten de Mersin seyircisi salonu doldurup, maç sonuna kadar bize yürekten destek verdiler. Kendilerine minnettarız. Taraftarımızın bu hafta oynayacağımız hem erkek hem bayan maçlarında aynı desteği vermelerini arzuluyoruz'' dedi.

Homend Antakya Belediyesi'nin ligin çok kaliteli takımlarından birisi olduğunu dile getiren Özcan, şöyle konuştu:

''Antakya ekibi, ilk 4 hedefiyle kurulmuştur. Maça Antakya'dan getirdikleri taraftarları ve yöneticilerinin tümünün burada olması da, bize maçı ne kadar önemsediklerini gösterdi. Oyun genelinde çok çekişmeli bir maç yaptık. Sırayla taraflar öne geçti. Ama oyunun sonunda daha iyi konsantre olup, seyircinin desteğiyle maçı kazandık. Ama bu maçta da gördük ki, artık her takım birbirini yenebilecek güçte. Bu yüzden bizim daha fazla çalışmamız, maçlara daha iyi konsantre olmamız gerekiyor.''

Özcan, salonun ligin ikinci yarısına yetiştirilmesi için çaba gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ile galibiyeti getiren teknik heyet ve oyuncularına teşekkür etti.

Özcan, bu hafta Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe'yi ağırlayacaklarını, Beko Basketbol Ligi'nde de Pınar Karşıyaka ile karşılaşacaklarını kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN