"Önceliğimiz Samsunspor"

Cuma 03.02.2012 17:15

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında, sahasında oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Hasan Doğan Spor Tesisleri'nde, teknik direktör Bülent Korkmaz nezaretinde gerçekleştirilen ve sakatlıkları devam eden Deumi, Şenol, Anıl ve Erkan'ın katılmadığı antrenmanda oyuncular, pas çalışması ve çift kale maç yaptı.

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 günde 3 maç yapacaklarını ve şimdi akıllarında sadece Samsunspor maçının olduğunu söyledi.

Samsunspor ile sahalarında yapacakları maçı mutlaka kazanmaları gerektiğini belirten Korkmaz, şöyle dedi:

''Önceliğimiz Samsunspor maçı. Takım olarak Samsunspor maçına konsantre olduk. Sıralamada üstümüzde yer alan takımların puan kaybetmesi bizim için iyi ama biz kazanmadığımız sürece bunun hiçbir önemi yok. Taraftarımızın önünde oynayacağız. Kazanmamız gereken bir maç. Kazanmak için de her türlü mücadeleyi yapacağız.''

Ertelenen ve yeniden gün ve saati belirlenen maçlar

Ertelenen maçlar nedeni ile 6 günde 3 maç yapacaklarını belirten Korkmaz, ''6 günde 3 maç yapacağız. Federasyon bunu göz önüne almalı. Göz önüne alıyor gibi gözükmüyor. Bu konuyla ilgili olarak fazla bir yorum yapamıyorum. Alınan bir karar. Doğru veya yanlış ona da bir şey diyemiyorum. Fakat bu maçın daha ileriki haftalarda oynanmasını bekliyordum. Niye böyle oldu anlamış değilim, tam anlam veremedim. En azından bir gün daha ara koyabilirlerdi. Onu da koymadılar'' diye konuştu.

Kulüp Başkanı Nevzat Şahin ise, 12 Şubat Pazar günü sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçının bir gün ertelenmesi için TFF'ye müracaat ettiklerini kaydetti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN