"Takım defansını iyi yaparsak..."

Çarşamba 08.02.2012 16:30

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanması gereken, ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Şubat Perşembe gününe ertelenen İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını tamamladı.

Hasan Doğan Spor Tesisleri'nde, teknik direktör Bülent Korkmaz nezaretinde gerçekleştirilen ve sakatlıkları devam eden Deumi, Şenol, Anıl, Kağan, Mehmet ve Erkan'ın katılmadığı antrenmanda futbolcular teknik ağırlıklı çalışma yaptı.

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul deplasmanından puanla dönmek istediklerini söyledi. Zor bir sürece girdiklerini ve puan kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını anlatan Korkmaz, şöyle dedi:

''Ben futbol hayatımda hiç 6 günde 3 maç yapmadım. Bir haftada 3 maç yaptım ama o da 7 ya da 8 günü buluyordu. Bu süreçte çok zorlanacağız. Türk futbolcusu buna alışık değil. Bunu diğer takımlarda da hem oyun temposunun düşmesi hem de istenilen skorların alınamaması gibi şekillerde görebiliyoruz. Baktığınız zaman bunu bir dezavantaj olarak görebilirsiniz. Bir gün fazla dinlenme payımız olsaydı, belki bu yorumu yapmayacaktım. Ben, İngiltere ligini de takip eden biriyim. 6 günde 3 maç görmedim. İlla ki bir ekstrası oluyordu. İstanbul'da zor bir maça çıkacağız. Rakibimiz Türkiye'nin en iyi hücum eden takımlardan biri. Boş alan bulduğu zamanda çok iyi kontratağa çıkabilen bir takım. Eğer takım defansını iyi yaparsak fazla sıkıntı yaşamayız. Shelton kart cezalısı, bu maç tam da onun maçıydı. Yokluğu beni üzdü.''

Kardemir Karabükspor kafilesi, antrenmanın ardından karayolu ile İstanbul'a hareket etti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN