Tarih yazdı

Pazartesi 13.02.2012

Eksik kadrosuna rağmen yüreğini ortaya koydu. Cernat bir gol bir asistle yıldızlaştı. 28 puana ulaşıp nefes aldı

SEKİZ EKSİK VARDI
Karabükspor, Fenerbahçe karşısında adeta destan yazdı. Sakatlıkları devam eden Deumi, Şenol, Mustafa Sarp, Güven, Kağan, Mehmet Çakır ve kart cezalıları Muhammet ve Shelton kadroda yer alamadılar ama formayı giyen oyuncular yüreklerini ortaya koydular. Özellikle takımın beyni konumundaki Cernat yine öne çıktı. Bir gol bir asistle taraftarının sevgilisi oldu.

ANTEP'İN ÜSTÜNE ÇIKTI
Kırmızı-mavili takım, F.Bahçe'yi Süper Lig tarihinde ilk kez yenerken, önemli bir istatistiği ile de dikkat çekti. Bülent Korkmaz yönetiminde sahasında 19 puan alan Mavi Ateş, evindeki son 5 maçı da 2-1'le kazandı. Tüm bu güzellikler elbette puan tablosuna da yansıdı. Karabük, ligde 8 kez kazanırken puanını 28 yaptı; haftayı Trabzon yenilgisiyle kapatan Gaziantep'in de üstüne çıktı.

14 HAFTA SONRA ATEŞ HATTINI AŞTI
Fenerbahçe gibi bir devi saf dışı bırakarak taraftarını sevindiren Karabükspor, 28 puanla 15. sıraya yükselirken, 14 hafta sonra düşme potasından uzaklaştı. Mavi-kırmızılı ekip, en son 12. haftada 11 puan ve averajla 15'inci sırada yer almış, o haftadan itibaren hep korkulu rüya görmüştü.

KAÇIRMAK ÇOK AYIP OLURDU
Karabük'ün kinci golüne imza atan Birol Hikmet, pası atan arkadaşı Mehmet Yıldız'a övgü yağdırdı.
Birol, "Önüme o kadar güzel pas attı ki, kaçırmak ayıp olurdu. Maç içinde gol atacağımı hissettim çünkü Fenerbahçe savunması çok açık veriyordu. İnanılmaz mutluyum" diye konuştu.

TARAFTARDAN ANLAMLI PANKART
Karabük taraftarı, F.Bahçe karşısında takımlarına büyük destek oldular. Taraftarlar statta astıkları "İnanın direne direne kazanacağız" yazılı pankartla oyuncuları motive ettiler. Maç öncesi Karabüklü futbolcular da, pankartın asılı olduğu tribüne giderek taraftarı alkışladı.

KORKMAZ: HER MAÇ ZOR
Karabükspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, 3 puanı hak edecek bir mücadele sergilediklerini söyledi. Takımın fiziksel ve mental açıdan iyi omasının önemine değinen Korkmaz, "Kiminle oynadığınız önemli değil. Her maç zor. F.Bahçe, Trabzon gibi takımlardan 3 puan almak avantaj" diye konuştu.BİZE ULAŞIN