"Seriyi sürdürdüğümüz için mutluyuz"

Cumartesi 25.02.2012 16:13

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Ankaragücü'nü 3-2 yenen Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Bülent Korkmaz, 3 puanı aldıkları için mutlu olduklarını, tahmin ettikleri gibi zor bir karşılaşma olduğunu söyledi.

Korkmaz, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, Ankaragücü takımının futbolcularını verdikleri mücadeleden dolayı kutladığını belirterek, şunları ifade etti:

''Bizim için bu maç tecrübe oldu. Yakaladığımız 4-5 tane gol pozisyonu vardı eğer onları değerlendirebilseydik bu maç bu kadar zora girmeyecekti. Herkesin kolay geçeceğini söylediği maç çok zor geçti, biz bunu biliyorduk. Bundan sonra önümüzdeki maçlara daha dikkatli hazırlanıp, az hatayla sonuca gitmek istiyoruz.''

-Ankaragücü cephesi-

Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu da, ligin ikinci yarısının iyi takımlarından birisi olan Kardemir Karabükspor'a deplasmanda 2 gol atma becerisi gösterdiklerini söyledi.

Futbolcu yetiştirmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Kutlu, ''Gün geçtikçe futbolu iyiye götüren bir futbolcu topluluğu var. Tecrübesizlik ve acemilikten kaynaklanan goller yedik. Duran toptan iki gol yedik. Birisi penaltıdan... Penaltı olup olmadığı konusuna girmeyeceğim. Hakemler de son 3 haftada çok formsuzlar. Maçın hakemi için kötü maç oldu. Verdiği en doğru karar Veli'ye gösterdiği kırmızı karttı. Bizim amacımız futbolcu yetiştirmek. Kimse zannetmesin ki, bu camia biter, daha da güçlenerek gelir. Kimseye el açmadan kendisini, bu hale düşürenlerden medet ummadan gelir. Ankaragücü güçlü bir takım'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN