Lualua'dan iki yıllık imza

Lualua'dan iki yıllık imza
Çarşamba 23.05.2012 15:29

Spor Toto Süper Ligi takımlarından Kardemir Karabükspor, İngiltere Championship Ligi takımlarından Blackpool'un futbolcusu Kongo'lu Lomano Lualua'yı renklerine bağladı.

Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, Metin Türker Spor Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, uzun süredir takip ettikleri futbolcuyla bugün anlaştıklarını ve 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. Yeni sezon için ilk yabancı transferi yaptıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

''Geçtiğimiz sezon devre arasında kendisini takıma kazandırmak istiyorduk. 4 aydır diyalog halindeydik. O dönemde maliyeti yüksekti ve bonservis bedeli vardı. Kendisini bonservis bedeli ödemeden takıma kazandırdık. Takıma büyük katkı vereceğini düşünüyoruz. Kendisi çok yönlü bir oyuncu ve vurucu gücümüz olacak. Kendisi ilerde iz bırakarak gider diye düşünüyoruz. Bizim için şu anda yabancı transferi sona erdi diyebiliriz. Takımda oyuncumuz Mabiala'nın da arkadaşı. O yüzden fazla yabancılık çekmeyecektir.

Bu transferden yeni hocamızın da bilgisi var. Hocamız şu anda Amerika'da. İlerleyen günlerde gelecek ve transferlere devam edeceğiz. Bizi ligde taşıyacak 4-5 oyuncu alacağız. Bunun yanında da 3-4 tane alternatif genç oyuncular olacak. Kadronun gençleştirilmesi yönünde çalışmalarımız var. Yaş seviyesini düşürmemiz lazım.''

Takım kadrosunu yeni sezon için revize edeceklerini belirten Şahin, ''Deumi, Hamza Çakır, Mehmet Çakır ve Ergin Keleş'e kendilerine kulüp bulmalarını söyledik. Bunların dışında bir kaç oyuncu daha var. Ama hocamız geldiğinde onun görüşleri doğrultusunda hareket edeceğiz'' diye konuştu.

Yeni transfer Lualua
Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran kırmızı-mavili takımın yeni forveti Lualua ise yeni bir maceraya başlamak istediğini ifade ederek, ''Katar'da, Yunanistan'da ve İngiltere'de forma giydim. Futbol hayatımın büyük bir bölümünü de İngiltere'de geçirdim. Türkiye bana iyi bir opsiyon olarak geldi. Yönetimin ve Başkanın tavırlarını görünce daha da çok istedim gelmeyi. Burada başarılı olacağımı ümit ediyorum. Türk ligi çokta bilinmeyen bir lig değil. Bu ligde oynayan bazı arkadaşlarım var. Takımın bir parçası olmak ve kulübün tarihinde yer almak için geldim. Tarihe geçebilecek herhangi bir başarıda pay sahibi olmak istiyorum'' dedi.
Etiketler Lomano Lualua
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN