Lualua iddialı!

Lualua iddialı!
Perşembe 24.05.2012 12:17

Kardemir Karabükspor'un dün resmi imzayı attırdığı Kongolu forveti Lualua, 3 farklı ülkede futbol oynadığını, 4. ülke olarak da Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Başarılı olacağım." dedi.

Lualua yeni bir maceraya başlamak istediğini, Katar, Yunanistan ve İngiltere gibi 3 farklı ülkede forma giydiğini belirterek, "Futbol hayatımının büyük bir bölümünü İngiltere'de geçirdim. Türkiye bana iyi bir opsiyon olarak geldi. Yönetimin ve başkanın tavırlarını görünce daha da çok istedim gelmeyi." dedi.

Türkiye ve Türk futbolu hakkında bilgiler aldığını da belirten Lualua, "Burada başarılı olacağımı ümit ediyorum. Türkiye ligi, çokta bilinmeyen bir lig değil. Bu ligde oynayan bazı arkadaşlarım var. Makakula, Kamara, Eboue ve Mabiala'yı tanıyorum. Ben takımın bir parçası olmak ve kulübün tarihinde yer almak için geldim. Tarihe geçebilecek herhangi bir başarıda pay sahibi olmak istiyorum." diye konuştu.

LUALUA İLE 2 YILLIK ANLAŞMA YAPILDI
Bu arada kırmızı - mavili ekibin İngiltere Championship Ligi takımlarından Blackpool'da forma giyen forvet oyuncusu Lomano Lualua ile 2 yıllık sözleşme imzaladığı belirtildi.

Kırmızı - mavililer teknik direktör Michael Skibbe ile anlaştıktan sonra iç ve dış transferlere yöneldi. 4 aydır peşinde olduğu Lomana Lualua'yla 2 yıllık anlaşmaya vardı. Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, Kongolu Lualua transferi için yaptığı açıklamada, "Kendisini devre arasında takıma kazandırmak istiyorduk. 4 aydır diyalog halindeydik. O dönemde maaliyeti yüksekti ve bonservis bedeli vardı. Kendisini bonservis bedeli ödemeden kadromuza katıyoruz. Takıma büyük katkı vereceğini düşünüyoruz. Çok yönlü bir oyuncu ve vurucu gücümüz olacak. Oyuncumuz Mabiala'nın da arkadaşı. O yüzden fazla yabancılık çekmeyecek. Bu transferden yeni teknik direktörümüz Skibbe'nin de bilgisi var. Şu anda Amerika'da, ilerleyen günlerde gelecek ve transferlere devam edeceğiz. Bizi ligde taşıyacak 4-5 oyuncu alacağız. Bunun yanında 3-4 tane de takıma alternatif genç oyuncular olacak. Deumi, Hamza Çakır, Mehmet Çakır, Ragued, Ergin Keleş'e kendilerine kulüp bulmalarını söyledik. Bunların dışında birkaç oyuncu daha var. Ama Skibbe geldiğinde onun görüşleri doğrultusunda hareket edeceğiz." dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN