Mesut Bakkal: Maçı bırakmadık

Mesut Bakkal: Maçı bırakmadık
Cuma 01.02.2013

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşmada, 10 kişi kalmalarına karşın skoru 2-0'dan 2-2'ye çeviren oyuncularını tebrik etti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mesut Bakkal, ''Beşiktaş deplasmanında özellikle 2-0'dan sonra oyunu bırakmayan, maçı çevirmek için çaba harcayan tüm oyuncularımı kutluyorum. Geçen haftaki Kasımpaşa maçından sonra bir dönüş yapmamız lazımdı. Buradan galip gelseydik tarih yazacaktık. 10 kişiyle 2-0'dan gelerek, bir tarih yazmış gibi olduk. Çok önemli bir beraberlik oldu. Oyun hep bizim kontrolümüzdeydi. Ölü toptan gol yedik, 2-0 geriye düştük, 10 kişi kaldık. Hiçbirinde de bırakmadık. Bu güzel oyunu seyrettirdiğimiz için sevinçliyiz. Oyun olarak keyif verdiğimizi düşünüyorum. Bizim için önemli olan buydu'' diye konuştu.

Oyuna ikinci yarı dahil olan ve 1 de gol kaydeden Lualua'yı bileğinde hafif bir sakatlığı bulunduğu için sonradan oyuna aldığını kaydeden deneyimli teknik adam, ''Lualua sakatlığının yanı sıra çok yorgundu. Kendisi psikolojik olarak da yıpranmıştı. Afrika Uluslar Kupası'ndan elenerek geldi. Beklediklerini bulamamışlardı. Onun için oyuncuyla konuşarak sonradan oyuna girmesine karar verdik. Bence ikinci yarı oyuna girmesi daha iyi oldu'' şeklinde konuştu.

Takım olarak iyi bir çıkış içerisinde olduklarını kaydeden Bakkal, ''Oyuncularımın hepsi inanılmaz mücadele etti. Yürekli ve iyi niyetli oyuncularla çalışıyorum. Takımımız inanılmaz bir çıkışta. Sakatlarımız döndü. Bundan sonra daha iyi olacağını, daha keyifli maçlar seyrettireceğimizi düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Karabük'te çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Mesut Bakkal, ''Kaliteli bir oyuncu grubum var. Rahat da çalışıyorum. Umarım uzun vadeli çalışma imkanı bulabilirim. İnşallah burada devam ederiz'' diyerek sözlerini noktaladı.

-OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ-
Kardemir Karabüksporlu futbolcu Birol Hikmet, ilk olarak (A) Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti maçının aday kadrosuna davet edilen takım arkadaşı Ahmet İlhan Özek'i tebrik etti. Birol, karşılaşmayla ilgili olarak ise, ''Biz bir aile olduk. Çok iyi futbol oynamaya başladık. Beşiktaş maçı bizim için iyi geçti. İlk yarı Beşiktaş'tan çekindiğimizi düşünüyorum. Geri yaslandık, golü yedik. Sonradan beraberliği yakaladık. Öne de geçebilirdik ama maç beraberlikle sonuçlandı. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum'' şeklinde görüş belirtti.

Jugurtha Hamroun da, çok iyi bir performans sergilediklerini anlatarak, on kişi kalmalarına rağmen beraberliği yakaladıklarını söyledi. Hamroun, aldıkları 1 puanla geçen haftaki Kasımpaşa yenilgisinin kaza olduğunu herkese ispatladıklarını belirtti.

Bu arada sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan kaleci Bora Körk'ün önemli bir durumunun bulunmadığı bildirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN