"Bilica neden cezalandırılmıyor"

"Bilica neden cezalandırılmıyor"
Pazartesi 04.02.2013 16:24

Kasımpaşasor Başkan Vekili Hilmi Öksüz, Bilica'nın penaltı noktasını kazdığını belirterek, "Hakemin bunu cezalandırmamasını kamuoyunun kanaatine bırakıyorum" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında kendi sahasında Sanica Boru Elazığspor ile 0-0 berabere kalan Kasımpaşa'nın başkan vekili Hasan Hilmi Öksüz, iyi oynadıkları bir maçı kazanamadıklarını söyledi.

Hasan Hilmi Öksüz yaptığı açıklamada, futbolun enteresan bir oyun olduğunu ve bir türlü galibiyeti getirecek golü atamadıklarını belirtti.

Lacivert-beyazlı takımın son derece iyi futbol oynadığını dile getiren Öksüz, ''Futbolda çok farklı şeyler oluyor. İyi oynuyorsunuz ama sonuca gidemiyorsunuz. Penaltı da kaçırdık. Topun kesinlikle canı var ve o gün rakip kaleye girmek istemedi. Takım olarak futboldan ve mücadeleden son derece memnunum. Sadece, skoru değiştirecek gol gelmedi. Demek ki nasip değilmiş'' ifadelerini kullandı.

"Hakem bir şey yapmıyor"

Kasımpaşa'nın kazandığı penaltıyı kullanmadan önce, penaltı noktasını kramponlarıyla kazan Bilica hakkında da konuşan Öksüz, bu oyuncunun cezalandırılması gerektiğini dile getirdi.

Daha önce Fenerbahçe-Beşiktaş maçında da aynı şeyi yapan Bilica'nın hareketini değerlendiren Öksüz, ''Uche'nin penaltıyı kaçırmasını buna bağlamıyorum ama bu işi yapan arkadaşın ceza görmesi gerekir. Hakemin gözü önünde rakip futbolcu geliyor ve penaltı noktasına ayağıyla çukur kazıyor. Buna hakemin bir şey yapmamasını da kamuoyunun kanaatine bırakıyorum'' diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN