Rapor tamamlandı

Perşembe 02.02.2012 14:54

Milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından bilirkişi raporunu hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Fatih Kıyıcı, ''Raporu tamamladım, savcılığa sundum'' dedi.

Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kıyıcı, yaptığı açıklamada, Nemutlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından bilirkişi raporunu hazırlayarak savcılığa sunduğunu ve raporla ilgili açıklama yetkisinin Erzurum Cumhuriyet Savcılığında olduğunu söyledi.

Kendisinin raporda savcılığın sorduğu sorulara cevap verdiğini ve FIS kitapçığındaki yarışma kurallarına göre soruları yanıtladığını belirten Kıyıcı, ''Raporu tamamladım. Savcılığa sundum. İhmal olup olmadığına savcılık karar verir. Ben raporun detaylarıyla ilgili konuşamam'' dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık da yaptığı açıklamada, milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun hayatını kaybetmesiyle ilgili bilirkişi raporunun hazırlandığı haberini televizyondan öğrendiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Dolayısıyla raporu görmedim. Hatta televizyondaki açıklamalar çok azdı. Raporun tamamı henüz elimize geçmedi, görmedim, bilmiyorum. Raporun uzun bir rapor olduğunu duydum sadece. Rapordaki metni tam bilemediğimiz için bir şey de diyemiyorum. Raporu Atatürk üniversitesi'nden bir uzman hazırlamış. Raporun tamamını görmek lazım. Göreceğiz ki raporla ilgili yorumlarımızı da aktaralım.''

Milli kayakçı Aslı Nemutlu, Erzurum'da Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken dengesini kaybederek düşmüş, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Nemutlu'nun ölümüyle ilgili adli soruşturma başlatılmıştı.
Etiketler Aslı Nemutlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN