"İnşallah başka sporcuların başına gelmez"

Cuma 09.03.2012 00:00

Erzurum'da düzenlenen ''Aslı Nemutlu Alp Disiplini Türkiye Kayak Şampiyonası'' başladı. Yarışlar öncesinde kayakçılar, Konaklı Kayak Merkezi'nde Aslı Nemutlu anısına yapılan kar heykeline çiçek bıraktılar.

Konaklı Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışlara, çocuk 2 erkek, gençler ve büyükler kategorilerinden toplam 68 sporcu katılırken, yarış öncesinde kayakçılar, Aslı Nemutlu'nun fotoğrafı ve Türk Bayrağı ile iniş yaparak, pist sonunda Atatürk Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim elemanları tarafından Nemutlu anısına yapılan kardan heykelin önüne geldiler.

Burada, sporcular ve Aslı'nın yakınları tarafından heykele çiçek bırakılırken, Aslı Nemutlu'nun annesi Ayşe Nemutlu ve babası Metin Nemutlu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Anne Ayşe Nemutlu, Aslı'nın çok sevdiği, uğruna canını verdiği kayak sporunda Türkiye Şampiyonası'nın onun adına yapılmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, ''Gayret gösteren başta federasyon başkanı Özer Ayık ve spor bakanımız olmak üzere, herkese çok teşekkür ediyoruz. En büyük tesellimiz pistlerde böyle organizasyonlarda adının yaşaması. Arkadaşlarının yanında olduğunu hissetmesi ve bizim de hissetmemiz. Diyeceğim bu kadar'' diye konuştu.

Baba Metin Nemutlu, ''Bize tabii ki duygusal anlar yaşattı. Onur duyduk. Biz de isterdik kızımızın bu yarışlarda olmasını ama olamadı'' dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık ve diğer çalışanların acılarına merhem olmak adına ellerinden gelen her türlü yardımı ve desteği yaptıklarını ifade eden Nemutlu, şunları kaydetti:

''Erzurum halkına da çok teşekkür ediyorum. Aslı'yı kızları gibi bağırlarına bastılar. Yollarda afişlerde gördük, resimlerini billboardlara asmışlar. Erzurum halkı üzülmesin. Çünkü onların da biraz üzüntülü olduklarını gördük. 'Erzurum'da oldu, şehrimizin bu konuda adı çıktı' falan gibi şeyler duyuyoruz. Bunun hiç Erzurum'la alakası yok. Başka şehirde de olabilirdi. Biz Erzurum'u seviyoruz. Halkı seviyoruz. İnşallah bu tarz olaylar başka sporcuların başına bir daha gelmez.''

Nemutlu, bir gazetecinin ihmal iddiaları ile ilgili sorusuna ise ''Çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamalar yapılacak diye bekliyoruz. Varsa ihmal, çıkacaktır. Ama inşallah bir daha başka sporcularımızın başına böyle bir olay gelmesin. Bakanımıza da teşekkür ediyoruz'' yanıtını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN