Web Sürümüne Geç

Kayak sporu Türkiye'nin kasasını dolduracak

Kayak sporu Türkiye'nin kasasını dolduracak
Salı 12.01.2016 11:07

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar ve Yönetim Kurulu, 'Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak' projesinin tanıtımını Ankara'da gerçekleştirdiler.

Düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile yardımcılar, spor müdürleri, iş adamları ve davetliler katıldı.

Başkan Erol Yarar, yaptığı konuşmada, kayakta sanayi üretiminin senelik 20 milyar Euro, turizm gelirlerinin ise 100 milyar Euro olduğunu vurgulayarak, Turizm açısından bakıldığında en faydalı olimpiyatlar kış olimpiyatları olarak göze çarpmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise diğer olimpiyatların dönemsel bir turist akışı sağlamasıdır. Kış olimpiyatları ise bölgenin istihdamını artırdığı gibi o bölgenin turizm bölgesine dönüşmesine büyük katkı sağlar dedi.
Türkiye'nin fiziki imkanlarının elverişli olmasına karşın, yanlış yapılan tesis yatırımlarının, hem turistik hem de sportif anlamda sahip olduğu potansiyeli kullanmasını engellediğini ifade eden Yarar, sportif anlamda daha düşük bütçelere sahip ülkelerin bile çok gerisinde olduklarını dile getirdi.

Yarar, 12 yılda 30 bölgesel şampiyona, 10 Dünya Kupası, 2 Dünya Şampiyonası ve Kış Olimpiyat Oyunları'nın yapılmasını planladıklarını, yılda 14 milyon turist ve 10,8 milyar Euro gelir hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Etiketler Türkiye, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN