Kayserispor'dan TFF'ye tepki

Kayserispor'dan TFF'ye tepki
Salı 01.05.2012 15:56

Kayserispor Yönetim Kurulu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in ''futbolda şike iddialarına'' ilişkin açıklamalarıyla ilgili olarak, ''Kulübün disiplin kuruluna sevk edilmesinin onur kırıcı ve küme düşürülmekten daha ağır olduğunu'' bildirdi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Kayserispor'un, hatalı hakem kararları ile mağlup edilerek şampiyonluk yarışından alıkonulduğu, Manisaspor maçı dolayısıyla, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etmesi ''utanç verici'' olarak değerlendirildi.

''Hiçbir şike bulgusuna rastlamadık ama herkesi disipline sevk ediyoruz'' ifadesinin kabul edilemez bir çelişki olduğu vurgulanan açıklamada, ''Böyle bir sebeple kulübümüzün disiplin kuruluna sevk edilmesi, onur kırıcıdır ve küme düşürülmekten bile ağırdır. Kulübümüz, yaşanan bu kepazeliğe ortak olmayacak ve savunma yapmayacaktır. Bu kararı alarak herkesi pisletme amacı güdenler, kendi oyunlarına devam etsinler'' ifadelerine yer verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Kayserispor'dan istediği savunma ve savunulması talep edilen iddiaya ilişkin TFF ve mahkeme tespitlerini de sitede yayımlayan Kayserispor Yönetimi'nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

''Tetkik edilen belgeler dahilinde hukukçularımızın da anılan müsabaka ve müsabakaya ilişkin bulgu ve tespitlere karşı nasıl bir savunma yapılabileceği konusunda çaresiz kaldıklarını belirtmemiz gerekir. Zira istenen savunma yazısından da görüleceği üzere kulübümüzün hiçbir yetkilisi veya sporcusunun, herhangi bir hukuka aykırı faaliyetinin bulunmadığı açıkça belirtilerek savunma talep edilmiştir. Savunma yapabilmek için en basitinden hukuken ortada bir suçlamanın var olması gerekirken, hiçbir suçlama ileri sürülmeksizin ve masumiyetimiz daha en başında da açıkça belirtilmişken nasıl bir savunma yapabileceğimizi anlayabilmiş değiliz. Bu durum bile başlı başına, yürütülen sürecin ne kadar sağlıksız olduğunu gözler önüne sermekte, bir başka açıdan da savunma hakkımızı kısıtlamakta ve mesnetsiz bir şekilde yargılanmama hakkımızı da elimizden almaktadır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN