Robert Prosinecki: Kırılma maçıydı

Robert Prosinecki: Kırılma maçıydı
Cuma 01.02.2013

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki ise maçtan önce yaptıkları değerlendirmelerde müsabakanın kritik olduğunu ve kendileri açısından kırılma maçı olduğunu her zaman tekrarladıklarını söyledi.

Akhisar Belediyespor'un sıralamada son sırada olmasına rağmen iyi bir ekip olduğunu kaydeden Prosinecki, şöyle konuştu: ''Rakibimiz maçların sonuna kadar mücadele eden, fiziki mücadeleyi seven bir ekip. Bizim de onlar kadar mücadele etmemiz gerektiğini konuşmuştuk. İlk yarıya çok iyi giremedik ve devrenin sonunda kalemizde bir gol gördük. Ancak oyuncularım, iyi bir dönüşe imza attı.

Bu tip maçlar iyi futbol oynama, kalitenizi göstermenizi sağlayan maçlar değildir. Oyuncularımı galibiyetten dolayı tebrik etmek istiyorum. Sonuçtan çok memnunum. Bu sonuç hem bizi yukarılara taşıması açısından hem de moral açısından çok önemli. Maçı hak ettiğimizi düşünüyorum.''

Kayserisporlu Cleyton da zorlu bir maçı geride bıraktıklarını belirterek, ''Geriye düşmemize rağmen yenilmeyeceğimizi gösterdik'' dedi.

Ceyhun Gülselam ise ilk yarıyı mağlup bitirmelerine rağmen devre arasında birbirlerini motive etmeye çalıştıklarını ve müsabakayı galip tamamladıklarını kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN