Web Sürümüne Geç

Kafkas İlker Meral'e yüklendi

Kafkas İlker Meral'e yüklendi
Pazartesi 15.02.2016 23:28

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, 2-1 kaybettikleri Trabzonspor maçının ardından karşılaşmanın hakemi İlker Meral'e yüklendi.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, maça iyi başlayamadıklarını belirterek, "Oynadığımız son maçlarda skor alamamamıza rağmen çok üstün bir oyun sergiliyorduk. Bu kez çok istediğimiz gibi başlayamadık ama oyunun kontrolünü ele aldık. Penaltı pozisyonunu bulduk, onu gole çevirebilseydik belki oyun çok farklı yerlere gidebilirdi" dedi.

Bunların futbol içinde olduğunu ifade eden Kafkas, "Daha sonra maalesef oyunun kontrolünü hiç beklemediğimiz şekilde kaybettik ve 2-0 geriye düştük. Böyle takımlar karşısında 2-0'dan sonra oyunu geri çevirmek kolay olmuyor. İkinci yarı oyunu çok fazla forse ettik, risk aldık, çok da pozisyonlar bulduk aslında maçı berabere bitireceğimiz pozisyonlar da bulduk ama değerlendiremedik. Trabzonspor'un haklı galibiyetini tebrik ediyorum" diye konuştu.

Maçın hakemi İlker Meral'a yönelik eleştirilerde bulunan Kafkas, şu ifadeleri kullandı:
"Sen hem saha içinde kötü maç yöneteceksin, kartlık pozisyonları es geçeceksin, içeriye girerken de sana ufak tefek tepkiler olduğu zaman böyle 'işene bak gibi' ağızlarla konuşacaksın. Biz bunu kabul etmeyiz, ben etmem yani. Öyle o ağızlarla yok. Sen aynı şeyi başka yerde bu şekilde söyleyebilir misin? Söyleyemediğin şeyi burada da söylemeyeceksin. Bizim yöneticilerimize, yardımcı antrenörlere bu şekilde konuşmayacaksın. Hiç sorun yok, yine söylüyorum Trabzonspor'un haklı bir galibiyeti vardır, tebrik ediyorum, buna gölge düşürmek için söylemiyorum ama çok dikkatli olmak lazım. Hem üstlerde hem altlarda insanlar büyük emek sarf ediyorlar. Doğru işler yapmak lazım. Bir takımın şampiyon olması kahramanlık değildir, küme düşmek de şerefsizlik değildir. Biz adam gibi bir iş yapıyoruz ve yaptığımız her işin arkasında durabilecek hem yüreğimiz, hem cesaretimiz var, yeter ki işler doğru olsun. Türk futbolunun ilerlemesi ve gelişmesi için söylüyorum, kendime bir çıkar sağlamak için söylemiyorum. Kim iyiyse o kazanacak, yan etkiler olmayacak bu işin içerisinde."

Kafkas, karşılaşmada kolu kırılan Samba Sow ile ilgili olarak da, "Bizim için önemli oyuncuydu, maçın önüne geçti. O konuda da üzgünüz" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN