Manisa'da Ümit Özat dönemi bitti

Salı 28.02.2012 16:39

Manisaspor Teknik Direktörü Ümit Özat, kulüp yönetimiyle karşılıklı olarak sözleşmesini feshederek görevinden ayrıldığını bildirdi.

Özat, Manisaspor Tarık Almış Spor Tesisleri'nde, kulüp yönetimiyle görüşmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, ''sözün bittiği noktada bulunduğunu, çok fazla bir şey söylemenin anlamı olmadığını'' ifade etti.

Göreve geldiğinde 12 hafta üst üste kazanamayan bir takım devraldığını ve bu cendere içinden çıkmak için futbola dair ne varsa, saha içinde ve dışında ekibiyle birlikte elinden geleni sonuna kadar yaptığını savunan Ümit Özat, oynadıkları 6 maçta da kazanmaya yakın taraf olduklarını anlattı.

Özat, bu süreçte 22 hafta boyunca takımda yer alamayan oyunculara şans vermeye çalıştığını ve bundan pişman olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Bazen olmadı mı olmuyor. Futbol şansımız da yanımızda değildi. Futbol oynayarak yenildik. Yediğimiz 12 golün 9'u bireysel hatalardan. Bu, bugün burada oldu, yarın çalıştıracağım yerde de olacak. Ama benden hiç kimse şunu duymayacak, duyamayacak; 'bugün Hasan'ın, yarın Hüseyin'in yüzünden yenildik' gibi kamuoyu önünde futbolcumu satacak bir lafım asla olmaz. Benim hakkım oyuncularıma helal olsun.''

Emek verdiği Ankaragücü'nden ayrılırken de yüreğinin çok sızladığını ifade eden Ümit Özat, Manisa'da da kendi kurduğu bir takım olmamasına rağmen 6 maçlık dönemde oyuncularla Ankaragücü takımındaki samimiyeti ve bağı kurduklarını savundu.

Özat, gelinen noktada yönetime ve başkana hak vermek gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

''Öyle bir ülkede yaşıyorsunuz ki 6 maçın 5 maçını kaybettiğiniz zaman, kim bu başkanın yerinde olsa belki de aynı hareketi gösterir. Dolayısıyla burada ne başkana, ne menajere, ne de başka birisine kırgınlığım var. Çalışma dönemimde bana gösterdikleri saygı ve destek için teşekkür ediyorum. Almanya'da bir atasözü vardır; 'kovulmadan antrenör olmazsın' diye. Futbolda bunlar maalesef var. Bizim de bunu yaşayacağımız varmış. Çok fazla söyleyecek bir şey yok, gönlüm çocuklarla. Onların başarılı olmasını istiyorum. Başkana ve yönetime teşekkür ediyorum, inşallah her şey gönüllerince olur. Herkes gülerek evlenir, gülerek ayrılan gördünüz mü? Biz adam gibi geldik, adam gibi konuştuk, adam gibi de ayrılıyoruz, önemli olan budur.''

''Manisaspor'dan hala ümidim var''

Manisaspor'u ileri ki dönemlerde yeniden çalıştırmak gibi bir beklentisinin olmadığını ifade eden Özat, bazı şeyleri bilerek takıma geldiğini ve dostluklar kazanmanın önemli olduğunu kaydetti.

Ümit Özat, Manisaspor'un iyi bir takım olduğunu ve içinde bulunduğu durumdan kurtulacağına ilişkin hala ümidinin olduğunu dili getirdi.

Takımdaki görevinden ayrılmasına ilişkin olarak maddi hiçbir konuyu görüşmediğini ve teknik ekibiyle birlikte görev yaptıkları süreçteki haklarını aldıklarını kaydeden Özat, ''Gelecek alacaklarımızdan 1 lira dahi almadık. Manisaspor'a helalühoş olsun. Para pazarlığı bile yapmadık, peşinatımızı da bıraktık, ben ve teknik ekibim sadece 2 aylık paramızı ve Ankaragücü maçı primini aldık. Gelirken de para konuşmadık, giderken de para mevzusu olmadı. Benden yana hakkım helal olsun, onların da hakkı varsa helal etsin'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN