Adım geçince gurur duydum

Adım geçince gurur duydum
Cuma 19.06.2015

Başakşehir'deki başarısıyla Beşiktaş'ın da günmedine gelen Avcı, "Gurur duydum. Sezon içinde bizi en çok Beşiktaş zorlamıştı" dedi

Yılın teknik direktörleri arasına adını yazdıran İstanbul Başakşehir'in hocası Abdullah Avcı, geçtiğimiz sezonu arkadaşımız Fatih Doğan'a değerlendirdi. "Beklentilerin üzerine çıktık çünkü çok iyi çalıştık. G.Saray'ı ve Hamza Hoca'yı tebrik ettim ama en çok zorlandığımız takım Beşiktaş oldu" diyen genç teknik adam şunları söyledi: "Bursaspor ligin göze hoş gelen futbolunu oynadı. Ancak savunmasında çok pozisyon verdi. Beşiktaş her iki açıdan çok dengeliydi. Başakşehir olarak sevindirici olan sezon boyunca oyun kalitemiz hep yüksekti. Sadece 17. haftada sıkıntı yaşadık."

Şampiyonluk kolay değil
Avcı, Türkiye'de şampiyon olmanın zorluğuna dikkat çekerek, "Öyle kolay bir süreç olmadığını görmek gerekiyor. Birçok unsur oluşmalı. Başakşehir olarak uzun vadeli planlarımızı hayata geçirdiğimizde doğal olarak daha büyük hedefler önümüze gelecektir" dedi.

Güneş'e başarılar...
Bilic ile yolların ayrılması sonrası isminin Beşiktaş ile anılmasının gurur verici olduğunu açıklayan Abdullah Avcı, "İsmimin Beşiktaş ile geçmesinden son derece mutlu oldum, gurur duydum. Beşiktaş taraftarıyla sorunum yok. Şenol Güneş hocamın Beşiktaş'a imza atmasına ise çok sevindim. Çok özel ve değerli bir isim" diye konuştu.

Fatih DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN