Web Sürümüne Geç

  Neden olmasın?

  15 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 20:21
  Milli Takımımız, 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri play-off turu rövanş maçında bu gece Zagreb'de Hırvatistan ile karşılaşıyor. İstanbul'daki ilk maçı 3-0 kaybeden ay-yıldızlı ekibimizin turu geçebilmesi için 4 farklı veya gollü 3 farklı kazanması gerekiyor. Milli takımımızın 3-0 yenmesi durumunda karşılaşma uzatmalara gidecek.

  BURAK KADRODAN ÇIKARILDI
  Euro 2012 play-off ikinci maçında bugün Hırvatistan'la karşılaşacak A Milli Takımımızda Burak Yılmaz, kalçasındaki sakatlık nedeniyle karşılaşma kadrosundan çıkarıldı. Burak Yılmaz, A Milli Takım'ın iki gün önce yaptığı antrenmanın son bölümünde sol uyluk iç bölgesindeki kas grubunda ağrı ve gerilme hissetmiş, ve tedbir amaçlı olarak çalışmaya devam etmemişti. Burak Yılmaz'a dün ve bugün yapılan ayrıntılı muayene-ileri tetkik (MRI) neticesinde kalça iç bölgesindeki bir kasta ikinci derece zorlanma ve küçük bir yırtık tespit edildi.

  Bu gelişme üzerine sağlık ekibinin önerisi, teknik heyetin kararıyla oyuncunun maç kadrosundan çıkarılmasına karar verildi. Milli futbolcunun tedavisine A Milli Takım sağlık ekibi tarafından devam ediliyor. Bu arada, bir süredir üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren Mehmet Topal'ın ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

  İŞTE İLK 11'İMİZ
  Sinan, Serkan, Ömer, Egemen, İsmail, Selçuk Şahin, Selçuk İnan, Hamit, Umut, Caner, Kazım

  HIRVATİSAN'IN İLK 11'İ
  Pletikosa, Simunic, Schildenfeld, Vida, Pranjic, Rakitic, Vukojevic, Modric, Srna, Mandzukic, Olic

  HIRVATiSTAN-TÜRKiYE
  Saat: 21.05,
  Stat: Maksimir,
  Hakem: P. Proenca Garcia,
  Yayın: ATV  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN