Web Sürümüne Geç

  "Türk mucizesi gerçekleşmedi"

  16 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 15:00

  2012 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off turu rövanş maçında deplasmanda Hırvatistan'la 0-0 berabere kalarak finallere katılma şansını yitiren (A) Milli Futbol Takımı'nın elenmesi, Macaristan spor basınında da geniş yer buldu.

  Ülkenin en önemli günlük spor gazetesi Nemzetisport, ''Hırvatlar finallere kaldı'' başlığıyla yer verdiği haberde, Türkiye'nin ilk maçta aldığı ve tüm dünyayı şok eden 3-0'lık mağlubiyetin rövanşında iyi oynamasına rağmen istediği golleri bulamayınca elendiği kaydedildi.

  Gazete, Guus Hiddink'in görevi boyunca Türkiye'ye bir katkı sağlayamamasının Türkleri çok üzdüğünü, oysa dün gece Zagreb'de oynanan maçta Türkiye'nin Hırvatistan'a göre üstün olan taraf olduğunu yazdı.

  Macaristan'daki diğer spor medyası ise ''Türk mucizesi gerçekleşmedi, finallere Hırvatistan gidiyor'' başlıkları atarken, Türk Milli Takımında çok başlılık olduğunu ve bunun futbolculara da yansıdığını, Türk oyuncuların takım ruhuyla oynamadığını ve başarısızlığın kaçınılmaz olduğu görüşlerine yer verdiler.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN