Web Sürümüne Geç

  Onlar beni yaktı, ben de onları yakacağım

  17 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 01:13

  Hiddink giderayak federasyona verdiği raporda, ilk Hırvatistan maçında bilerek kart gören Arda ve Emre için, "Onlara Milli Takım kapıları kapanmalı" imasında bulundu.

  Milli Takımımız'ın EURO 2012 hayallerine veda etmesinin üzüntüsü sürerken, Hırvatistan ile oynadığımız ilk maçta Arda ve Emre'nin gördüğü sarı kartlar bu futbolculara çok pahalıya patlayacak. Kulislerde bazı oyuncuların Hiddink'i sevmedikleri ve onun gitmesi için Hırvatistan maçlarında bilerek iyi oynamadıkları konuşulurken, Hollandalı çalıştırıcının giderayak federasyona verdiği rapor da bu iddiaları doğrular nitelikte. Hiddink'in raporunda bazı oyuncuları suçladığı, özellikle de Arda ve Emre'nin kart görüp cezalı duruma düşmelerinin manidar olduğunu yazdığı belirtildi.

  Bu futbolcuların rövanş maçında oynamak istemediği duygusuna kapıldığını dile getiren Hiddink'in "Bu aptalca davranış neredeyse milli ihanetle eşdeğerdir ve hoşgörülemez" ifadesini kullandığı kaydedildi. Hiddink'in İstanbul'daki maçtan sonra bazı oyunculara çok öfkeli olduğu ve yardımcılarıyla konuşurken, "Onlar beni yaktı, ben de onları yakacağım. Türk Milli Takımı onlara mahkum değil" dediği vurgulandı. Öte yandan bu rapor üzerine soruşturma başlatacak olan Futbol Federasyonu, Hiddink'i haklı bulursa, adı geçen oyuncular bir daha milli forma yüzü göremeyecek.

  BAKAN SUAT KILIÇ: YANLIŞ YAPTILAR
  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da Hırvistan maçında bilerek kart gören oyuncuları sert şekilde eleştirdi. Bakan Kılıç, "Yanlış yaptılar. Türk Milli Takımı'nda oynama şerefine ulaşan hiçbir futbolcu kasti olarak kart göremez" dedi.



  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN