Web Sürümüne Geç

  Avcı Genç Milli Takım'ı ziyaret etti

  26 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 13:02

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 16 Yaş ve 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımlarını kamp yaptıkları İstanbul Radisson Blu Airport Otel'de ziyaret etti. Ziyarete yardımcı antrenörler Okan Buruk ve Haluk Güngör ile Milli Takımlar Müdürü Hüseyin Coşkun da katıldı.

  ABD'de düzenlenecek ''Nike Friendlies'' turnuvasına katılacak 16 Yaş Altı Milli Takımı ve Belçika ile deplasmanda iki hazırlık maçı oynayacak 17 Yaş Altı Milli Takımı'na başarılar dileyen Abdullah Avcı, ''A Milli Takım Teknik Direktörü olduğum günden itibaren ekip halinde, tüm Genç Milli Takım antrenörleri ile birlikte çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ben A Milli Takım Teknik Direktörü olduktan sonra kampa giren ilk takımlarsınız. Size başarılar dilemek ve sizlerle tanışmak istedim'' dedi.

  Genç Milli Takımların çok değerli ve önemli olduğunu vurgulayan Abdullah Avcı, şu ifadeleri kullandı:

  ''Sizler, 74 milyonluk nüfusta seçilmiş elit oyuncularsınız. Genç Milli Takım'da bulunmak, burada oyun oynamanın dışında; Türk insanını, Türk milletinin örf ve adetlerini yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde temsil etmektir. 2005 yılında, sizin yaş grubunuzla Avrupa şampiyonluğu yaşadım. O günden sonra ayrıldım ve bugün A Milli Takım Teknik Direktörü olarak buraya döndüm. İnanıyorum ki sizler, bundan daha kısa sürede A Milli Takım'da oynama hedefine ulaşacaksınız. Önünüzde oynayacağınız maçların sonuçları hiç önemli değil. Temelde alacağınız şeyler çok önemli. Bunun yanında tabii ki maç kazanmakta çok önemli bir duygudur. Buradan gelmiş bir teknik adam olarak, burayı çok iyi bilen biri olarak ve gençlere bakışı çok sağlıklı olan bir ekip olarak kısa sürede içinizden birilerini A Milli Takım'da göreceğimize eminiz. Size hayatınızda ve maçlarınızda başarılar diliyorum.''


  Etiketler abdullah avcı
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN