Avcı'dan taraftara çağrı

Cuma 24.02.2012 14:34

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Bursa'da 29 Şubat'ta Slovakya ile yapacakları özel maçta taraftarlardan ay-yıldızlı bayraklar ve formalarla stada gelmelerini istedi.

Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) internet sitesinde yer alan açıklamasında, ilk kez A Milli Takım Teknik Direktörü unvanıyla çıkacağı Slovakya maçının, tüm ekip adına heyecan verici olduğunu söyledi.

Daha önce genç milli takımlar düzeyinde yaşadıkları duyguların, şimdi A Milli Takım düzeyinde yaşamanın çok değişik olacağını belirten Abdullah Avcı, ''Sadece ben değil, teknik kadro olarak çok güzel duygular yaşıyoruz, bunu takımla birlikte sahaya yansıtmak ve sahanın içindeki görüntünün de son derece olumlu mesajlar vermesini istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Avcı, 29 Şubat Çarşamba akşamı Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak hazırlık maçı için, ''Son olarak 2009'da A Milli Takım'a ev sahipliği yapan Bursa, bir futbol şehri, futbol kültürü olan bir yerdir. Tekrar böyle bir şehirde müsabaka oynamak bizi son derece mutlu ediyor. Onların bize son derece önemli destekleri olacak diye düşünüyoruz. Ülkemizin her yeri bize bu anlamda açık, UEFA kriterlerine göre bütün statları değerlendirip, bunun kararını daha sonra sağlıklı bir biçimde vereceğiz'' şeklinde görüş belirtti.

''Yeni oyuncular da kadroda olacak''
Abdullah Avcı, A Milli Takım kadrosu için Spor Toto Süper Lig ve yurt dışı takımlar üzerinde çalıştıklarını belirterek, Slovakya maçı kadrosu için ''Değişimin içinde muhakkak görmemiz gereken yeni oyuncular olacaktır. Bu maçta da 7-8 tane A Milli Takım'a yeni gelecek olan ve bu önemli duyguyu ilk kez yaşayacak oyuncu arkadaşlarımız olacak'' dedi.

Göreve geldiği günden itibaren bulunduğu her ortamda milli takımın ve Türkiye'nin çok önemli süreçlerden geçtiğini ifade eden Abdullah Avcı ''Bundan sonraki süreçlerde seyircilerimizin tek renk kırmızı-beyaz bayraklarla ve formalarla gelmelerini rica ediyorum. Bursa şehri de bu anlamda bunun için adım atacaktır diye düşünüyorum'' şeklinde görüşlerini aktardı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN