Avcı'nın takımı

Cumartesi 25.02.2012

Bursa'da oynanacak özel maç için Abdullah Avcı genç ve sürpriz bir takım çağırdı, olumlu eleştiriler aldı

YILDIZLARI PARLAMIŞTI
A MİLLİ Futbol Takımı'nın 29 Şubat Çarşamba günü Bursa'da Slovakya ile yapacağı özel maçın aday kadrosu açıklandı. Kadrodaki genç oyuncuların varlığı dikkat çekti. Avcı; Hasan Ali, Serdar Aziz, Semih Kaya, Alper Potuk, Soner Aydoğdu gibi yıldızı parlayan sürpriz isimleri takımına aldı.

YARIN TOPLANACAKLAR
A Milli Futbol Takımı aday kadrosu, 29 Şubat Çarşamba günü Bursa'da Slovakya ile yapılacak özel karşılaşma öncesi yarın İstanbul'da toplanacak. 27 Şubat Pazartesi günü saat 12.00'de deniz otobüsüyle Bursa'ya gidilecek. Salı günü ise 12.00'de basın toplantısı, 17.00'de idman yapılacak.

YENi EMRE'Si NURi OLACAK
Abdullah Avcı'nın açıkladığı sürpriz kadro, adeta bir devrim niteliği taşıyor. Geçmişte defalarca milli formayı giyen Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Hakan Balta, Servet Çetin Sabri Sarıoğlu, Hamit Altıntop, Gökhan Zan ve Kazım gibi isimler 27 kişilik aday kadroda yoklar. Avcı'nın Emre'nin yerine eski öğrencisi Nuri Şahin'i monte edeceği öğrenildi. Slovakya maçında kaleyi Sinan Bolat'ın koruması bekleniyor. Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası'na gençlerden kurulu bir kadro ile gideceğinin sinyallerini verdi. Stoper bölgesinde Servet, Gökhan dönemi kapanırken; Serdar Aziz, Semih Kaya ve Eren Güngör defans kurgusunu oluşturacak. Hasan Ali Kaldırım ise sol kanadımızı savunacak. Forvette ise değişmez isim Burak Yılmaz olacak. Mustafa Pektemek de bu mevkide şans bulacak. Avcı, daha önce "Allah onun gibi oyuncularla çalışmayı bana nasip etmesin" dediği Engin Baytar'ı ise aday kadroya çağırmadı.

A HABER YAYINLIYOR NAKLEN HEYECAN
Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak Türkiye-Slovakya özel maçı saat 20.30'da başlayacak ve karşılaşma A Haber'den naklen yayınlanacak. Maçı Alman hakem Thorsten Kinhöfer yönetecek.

AVCI'DAN İNCE MESAJ: KIRMIZI-BEYAZ...
A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ilk defa A Milli Takım Teknik Direktörü unvanıyla çıkacağı Slovakya maçı öncesi Bursa'daki taraftarlara seslendi: "Tek rengimiz kırmızı-beyaz olsun."BİZE ULAŞIN