Rahatım

Çarşamba 29.02.2012

"7 hazırlık maçı oynayacağız. İlki Slovakya ile. Türk futbolunun yapılanması adına doğru temeller atmak için planlar yaptık"

ZAMAN GÖSTERECEK
A Milli Takım'ın yeni hocası Abdullah Avcı ilk sınavını bugün özel maçta Slovakya önünde verecek.
Avcı maç ve Türk futbolunun geleceği hakkındaki görüşlerini açıkladı. Avcı, "Kadro seçimim eleştirildi. Ancak ben doğru bildiğimi yaptım. Bu yüzden huzurluyum, rahatım. Bunun doğru olup olmadığını da zaman gösterecek" dedi. Avcı 7 hazırlık maçında kadronun oturacağını da söyledi.

NURİ ÖNEMLİ İSİM
Türk futbolunun yapılanması ve doğru temellere oturması için planlar yaptıklarını söyleyen Abdullah Avcı, herkese kapılarının açık olduğunu da ekledi. Avcı şunları söyledi: Rekabeti doğru yaratıp, takım ruhunu ortaya koyacağız. 2014'te gittiğimiz zaman kahraman olmak önemli değil. Biz geleceği planlıyoruz.
Nuri Şahin önemli bir oyuncu. Real Madrid kadrosunda olması da bunun göstergesi. İstikrarlı ve turnuva takımı oluşturmak istiyoruz.

İKİNCİLİKLER BİTMELİ EŞİK ATLAMALIYIZ
Abdullah Avcı 1996'dan beri turnuvalara ya ikinci olarak ya da play-off oynayarak katıldığımızı belirterek, "Artık eşik atlama zamanı geldi. İkincilikler bitmeli. 2014'e gidememe gibi bir düşüncem yok. Hedefimi açıklarken bunu gaz vermek için yapmadım" dedi. Seçtiği oyuncu grubuna ve ekibine güvendiğini, kapılarının herkese açık olduğunu belirten Avcı, Slovakya karşılaşmasının sonucunun değil, ortaya konacak futbolun dikkate alınmasını da istedi, "Abartmamak lazım. Bu bir hazırlık maçı" diye konuştu.

HOLLANDA AVANTAJ
ABDULLAHAvcı, A Ha-
ber'de 'Artı Futbol' programına konuk oldu ve nasıl bir takım oluşturacağına yönelik önemli ipuçları verdi. İşte satırbaşları...

* Dünya Kupası elemelerine Hollanda maçı ile başlayacağız. Fikstür çekimi öncesi Hollandalı yetkililer ilk maçta Türkiye ile eşleşmek istemedi. Bana göre ilk maçta Hollanda ile oynamak büyük avantaj. İyi bir başlangıç yolun % 50'sini almak demek.

* Oyunun iki yönünü oynayan, savunmada pozisyon almasını, hücumda ise alternatif planları olan bir Milli Takım'ın hayalini kuruyorum. Hazırlık maçlarında bunu deneyeceğiz.

AYDA 150 BİN ALIYORUM
Abdullah Avcı, Bursaspor Taraftar Derneği'nin dergisine de açıklamalar yaptı. Avcı, "Ayda 150 bin TL alıyorum. Amcam Beşiktaşlı, babam G.Saraylıydı. Hoca olarak yabancılardan iyiyiz. Ertuğrul Sağlam ile kırgın değiliz" dedi.

LİG GİBİ
Bu akşamki mücadelede Slovakya kadrosunda Beşiktaşlı Holosko, F.Bahçeli Stoch, Trabzonsporlu Marek Cech, Kayserisporlu Peter Pekarik ve Bursasporlu Sestak da yer alıyor. Bugün Holosko ve Stoch'un ilk 11'de yer almaları bekleniyor.

A HABER EKRAN BAŞINA
Abdullah Avcı ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in ilk sınavını Ender Bilgin anlatacak. Türkiye-Slovakya özel karşılaşmasını Ömer Üründül yorumlayacak. A Haber maç öncesini ve sonrasını ayrıntılı haberler, röportajlar ile ekranlara taşıyacak. Bursa Atatürk Stadı'nda maç saatinde hava sıcaklığının -4 derece olması bekleniyor.

MAÇ 14.00'TE RAKİP DANİMARKA
Ümit Milli Takım bugün özel maçta Danimarka'yı konuk ediyor. Teknik direktör Tolunay Kafkas yönetimindeki ümitler, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde tam kadro olarak gerçekleştirilen antrenmanda taktik çalışma gerçekleştirdi. Ümit Milli Takım, bugün 14.00'te Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda Danimarka ile karşılaşacak.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN